Upravit stránku
Léto je tady. Koupání, dovolená, sluníčko a dlouhé večery nás lákají do svých spárů. Víte ale, co je na létě vůbec to nejlepší? Když po parném dni celí ugrilovaní a upečení ve vlastní šťávě usednete do pohodlného křesílka pod stříškou pergoly a servírka před vás postaví orosený půllitr, nebo ledovou kávu s kopečkem zmrzliny.

Letní zahrádky kaváren, restaurací a hospod s markýzami, nebo podobným stíněním jsou jedním z nejlepších vynálezů. Spojují totiž hned několik výhod. Jste zde na čerstvém vzduchu. Užíváte si pohledu do slunného dne bez přímého slunce, které pálí až přespříliš. A zároveň k vám dojde každý, i nepatrný proud pohybujícího se vzduchu, aby zchladil žhnoucí kůži. A navíc můžete sledovat ty, kteří se ještě pachtí v ulicích, zatímco vy líně usrkáváte chladivý nápoj.

Dopřejte hostům to nejlepší

Podnik bez zahrádky je v létě pro zákazníky mrtvý. O moc lépe na tom ale nejsou ani venkovní posezení, která stíní ubohé reklamní slunečníky. Posadíte se do stínu a za deset minut už vás slunce pálí přímo do očí, a pokud se mu chcete vyhnout, poposedáváte na lavičce, jak na horké plotně, protože malé slunečníky nikdy nenahradí plnohodnotné stínění.

Ať je léto, nebo zima

A jaké stínění se tedy pro zahrádku hodí nejlépe? Záleží na druhu podniku. Nejelegantnější volbou jsou obecně pergoly a největší úspěch sklízejí právě ty dřevěné. Není divu, v posledních letech stoupá obliba přírodních materiálů kvůli vzhledu i spolehlivým vlastnostem. Pokud tedy chcete svou restauraci obléct do luxusního kabátu, dřevěná pergola je skvělou volbou. Výhodou je i to, že pergola může jednoduše rozšířit plochu restaurace i celoročně, stačí přidat odsuvné boční stěny a zimní zahrada je na světě.

Další praktickou vychytávkou moderních pergol je stahovací střecha. Slunce zapadne a vy byste najednou uvítali každý paprsek světla? Není problém, jedním stiskem elektrického ovládání se střecha odsune. Jako v kabrioletu. Stejné funkce nabízí rovněž i bytelné hliníkové pergoly.

Pro ty, kteří chtějí ušetřit

Druhou možností pro podniky, které chtějí v létě nabídnout svým zákazníkům komfort, jsou venkovní markýzy. Krom využití na balkon a domácí terasu se markýzy skvěle hodí i jako přístřešek letních restaurací. Jsou méně nákladné než pergoly, ale účel plní také velmi dobře. Vyrábí se v nespočtu barev, takže jimi můžete exteriér i příjemně zútulnit.

Skvělou vychytávkou jsou i samostojné markýzy, které nepotřebují přiléhat k domu, nebo boční markýzy. Ty zase perfektně zamezí i zbytku nechtěných paprsků, či letním přeháňkám zasahovat do prostoru, který patří jen vašim hostům.

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti