Upravit stránku
Zařizování nové kuchyně. Sen většiny vášnivých kuchařek, kutilský oříšek pro většinu věrných strávníků. Na co se při vybírání nové kuchyně nejčastěji zaměřujeme? Pro ženy je bezpochyby nejdůležitější stránka praktická a estetická. Muži se zaměří na funkčnost a zpracování. Ve výsledku volíme barvu linky, materiál, rozměry, vybíráme spotřebiče, nakonec i doplňky. Na jeden malý, byť podstatný detail ale většina z nás často zapomíná. Úchytky! Ty totiž mohou s finální podobou nové kuchyně udělat doslova divy.
Při výběru kuchyňských úchytek zvažujte 3 základní kritéria - materiál, tvar a velikost. Nezapomeňte, že madla musejí splňovat nejen nároky estetické, ale také praktické. Originální úchytka esovitého tvaru možná kuchyni na kráse přidá, vám však vaření spíše zkomplikuje. Jednoduchost je klíčem k úspěchu!
Rudá moderní kuchyně
Při výběru kuchyňských úchytek berte v potaz jejich vzhled i praktičnost!

Je libo dřevěné, kovové, nebo plastové?

Než se pustíte do výběru konkrétních tvarů a velikostí úchytek, zaměřte se na materiál. Na trhu se nejčastěji setkáte s madly:

  • kovovými
  • dřevěnými
  • plastovými

Do klasických kuchyní se nejlépe hodí osvědčená klasika v podobě kovových úchytek. Hliník v matné úpravě působí elegantně a je zároveň praktický. Matné úchytky se snadno čistí a nezanechávají na svém povrchu viditelné otisky prstů. Design rustikální kuchyně dokonale podtrhnou kovové úchytky v mosazné či stříbrné úpravě, v některých případech zkombinované s keramikou.

Preferujete-li přírodní materiály, zvolte dřevěné úchytky a nebojte se experimentovat! Barva dvířek se nemusí shodovat s barvou dřevěných úchytek. Na oko mohou skvěle zapůsobit madla o tón tmavší, než jsou dvířka.

Hnědý moderní Kuchyně
Kuchyňské úchytky skvěle zvýrazní moderní design vaší nové kuchyně.
Plastové úchytky jsou k dostání v nepřeberném množství barev a tvarů, jedná se však spíše o chvilkový módní výstřelek. Ano, jsou sice levné, ale plast se snadno opotřebí a úchytky se mohou ulomit. V případě, že vaše linka má v základní výbavě plastová madla, raději je vyměňte např. za kovová.
Nevíte si rady s výběrem kuchyňské linky? Nechte si navrhnout vysněnou kuchyň na míru od skutečných odborníků!

Bezpečnost a správné uchycení


Ani při výběru úchytek není bezpečnost pasé, zvláště máte-li doma malé pobíhající nezbedníky. V takovém případě byste rozhodně neměli vybírat velká vyčnívající madla se špičatým zakončením. Při instalaci madel používejte tak zvané dvoubodové uchycení pro vyšší pevnost. Úchytky se osazují maximálně do výše dvou metrů a minimálně půl metru nad zemí, aby manipulace se dvířky byla pohodlná a bezproblémová!

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti