Upravit stránku
Jídelní kout zaujímá v dnešních domácnostech stále důležitější místo. A to i přes rychlou dobu, kdy již nejsou pravidlem společné rodinné večeře, jídlo je stále více spojováno se sledováním televize a v čím dál menším počtu domácností se pravidelně vaří. Jídelní kouty jsou spojovány se slavnostními rodinnými večeřemi a společenskými návštěvami. Je tedy extrémně důležité, jak si takovýto kout (či rovnou místnost) zařídíme.

Stolem a židlemi začněte

Pokud se chystáte kromě jídelního koutu zařizovat rovněž kuchyni, nebo chcete kupovat další kusy nábytku, začněte výběrem židlí. Proč? Ne každý si uvědomí, že výrobu židlí a většinou i stolů není možné zadat truhláři do zakázkové výroby, a proto jsme omezeni nabídkou.

Co z toho vyplývá? „Jídelní židle a stůl začnete vybírat jako první kusy nábytku. Jen tak totiž budete mít jistotu, že vám bude veškerý nově zakoupený nábytek ladit do jednoho stylu. V opačném případě se vám může snadno stát, že vám truhlář nejdřív vyrobí krásnou kuchyňskou linku, skříňky do jídelny či obýváku, ale bohužel z takové úpravy dřeva, která se pro židle na trhu nepoužívá," varuje Martin Tomín, ID Point.

Slaďte design s komfortem                     

Důležitým kritériem při výběru stolu a židlí by mělo být pohodlí. Chvíle strávené u jídla bývají pro většinu lidí těmi nejpříjemnějšími, byla by proto škoda prosedět je na židli, která má do komfortu daleko


Pokud přece jen vybíráte hlavně podle vzhledu, nezapomeňte, že prohnutá opěrka bude pro lidská záda vždy příjemnější než opěrka rovná, a že velmi pohodlně se sedí v židlích, které mají v sedáku zabudované lamely - ty se po dosednutí přizpůsobí tvarům sedícího.

I s originálními kovanými židlemi můžete mít maximální pohodlí. Je třeba však pečlivě vybírat a dbát na kvalitu. 

www.kook.cz
www.kook.cz

Co se týká designu, máme dnes opravdu široký výběr. Tradiční jsou stoly a židle ze dřeva. Stále častěji se však setkáváme s lidmi, kteří o tradici nestojí a  chtějí do svých interiérů něco speciálního. Těm můžeme doporučit kované stoly a židle

Neutrácejte zbytečně

www.idpoint.cz
www.idpoint.cz

Klíčovou roli při výběru nábytku samozřejmě hraje i to, kolik peněz můžeme do jeho nákupu investovat. Jako u většiny nákupů i zde platí, že na kvalitě nemá cenu šetřit, a že je zbytečné utrácet za něco, co nakonec nevyužijete.

„Kvalita má svoji cenu, ovšem zákazníci občas platí více, než je nutné. Speciální potahové látky, ze kterých snadno vyperete dětské čmáranice, jsou praktickým vynálezem. Pokud ale vaše děti pomalu odrůstají, možná by bylo levnější pořídit obyčejnější potah a ten po čase v případě potřeby vyměnit za jiný - může to finančně vyjít stejně jako nákup speciální látky, a navíc je výměna potahu zajímavým oživením interiérů," uzavírá Martin Tomín.

Zdroj: Magazín ID Point - Moderní italský nábytek

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti