Upravit stránku
Předsíň je první místo, kam vkročí vaše návštěva. Vy jí procházíte dokonce několikrát denně. Musí být praktická, ale zároveň designová. Protože pro toho, kdo dá na první dojem, je vybavení předsíně opravdu nesmírně důležité.
Mluvíme-li o předsíni, jedná se o vstupní místnost do bytu nebo domu, která má většinou menší rozměry. Slouží pro odkládání svršků, zouvání, poslední úpravy před odchodem do práce. Často se v ní setkává více lidí najednou, a proto je velmi důležité, aby mělo uspořádání předsíně určitý řád. Poradíme vám, jak využít každý centimetr místnosti ve váš prospěch.

Co by nemělo chybět v předsíni:

  • sedací botník
  • věšák na bundy
  • stojan na deštníky - externí odkaz 
  • zrcadlo
Pokud trochu znáte zahraniční architekturu, určitě jste si všimli, že naše česká předsíň je v cizině spíše hala. Není proto potřeba řešit problémy s prostorem. My však často máme omezené možnosti, zejména pokud bydlíme ve starším bytě nebo domě. Předsíni zkrátka nepřikládáme takový význam, který bychom měli.

Hrajte si s prostorem. Vyměřujte, kreslete, zkoušejte


Ověřeným způsobem, jak zjistit, kolik prostoru nábytek v místnosti zabere, je kreslení. A to na podlahu. Ne každý má prostorovou představivost a snadno se tak může stát, že předsíňka pak doslova přetéká nábytkem. Proto vezměte do ruky křídu a nakreslete si na podlahu míry nábytku, který jste si již vyhlédli, nebo míry nábytku, který by byl do předsíně ideální. Nebraňte se ani výrobě předsíňového nábytku na míru, cena se dá mnohdy srovnat s nábytkem v obchodě.

Pevný botník = pevný základ do každé předsíně


Nejdůležitější v celé předsíni je botník. Nejlepší je sedací botník. Nejkvalitnější je ten z masivu. Tím se dostáváme k užšímu výběru. Co největší sedací botník z masivu. A pokud z jakýchkoliv důvodů nechcete sedací botník, pořiďte si výklopný. Jeho hloubka je většinou 20 cm, nezabere proto moc místa. Dbejte na to, aby byl botník dobře větraný.

Málokdo si může dovolit šatní skříň do předsíně, i když by samozřejmě byla velmi praktická. Je ale prostorově velmi náročná a místnost zahlcuje. Proto ji nahrazujeme nejrůznějšími věšáky a háčky do předsíně na stěnách, dveřích nebo jen tak na zdi. Perfektní úlohu plní také němý sluha na odkládání svršků a stojan na deštníky, ve kterém můžete nechat odkapat i mokrý deštník.
Na co musíte vždycky najít v předsíni místo? Na zrcadlo. Každý si chce přece zkontrolovat svůj zevnějšek předtím, než opustí byt. Dámy nejvíce ocení dlouhé zrcadlo až na zem.
Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti