Upravit stránku
Tapety do dětského pokojíčku už dávno nejsou jen fádní růžové a modré pláty papíru. V současné době máte na výběr z velkého množství vzorů, barev i struktur. Na trhu existují i tapety, které podporují dětské myšlení nebo například reálné 3D tapety. V našem malém průvodci vám pomůžeme vybrat tapetu, ze které bude mít vaše dítě opravdovou radost!

5 důvodů, proč vytapetovat dětský pokoj

 

  • tapety fungují jako protihluková bariéra
  • izolační schopnost tapet dokáže místnost zateplit
  • tapety mohou zakrýt praskliny na zdech
  • tapety umožňují rychlou a nenáročnou změnu designu interiéru
  • rozličný design tapet umožňuje naplnit každou dětskou představu

Tapety dokážou dětský pokoj neuvěřitelným způsobem zútulnit a udělat jej osobnější. Děti milují obrázky a své oblíbené postavičky z pohádek, tak proč by je nemohli vídat každý den na zdi? Přečtěte si o nových trendech, které dětské oči rozzáří ještě víc než tabulka čokolády!

Vhodně vybrané tapety do dětského pokoje vykouzlí nejeden úsměv
Vhodně vybrané tapety do dětského pokoje vykouzlí nejeden úsměv

Vpusťte jim oblíbeného hrdinu do pokojíčku!


Častým motivem dětských tapet jsou obrázky jejich oblíbených pohádkových postaviček. Děti je prostě milují. Tyto tapety však mají jednu nevýhodu - dětem mohou snadno zevšednět. Znáte to, do kin přijde nový film s mluvícím autem a červený superhrdina na zdi už prostě není ono. Kdo ale rád experimentuje s designem, může naopak v rychlé pomíjivosti vidět výhodu.

Další variantou jsou obrázky, které nevycházejí ze známých filmových postaviček. Dětem tak v pokojíčku mohou dělat společnost například ovečky, kytičky či letadla. V případě, že tapetu tvoří více malých obrázků, doporučujeme vytapetovat maximálně 2 zdi. Tapeta je sama o sobě dost výrazným prvkem interiéru, a proto byste s tím měli počítat i při výběru doplňků. Pokud si se zařízením pokoje nevíte rady, pomůže vám bytový architekt.

Nejpřísnějšími bytovými architekty jsou děti
Nejpřísnějšími bytovými architekty jsou děti

Tapety, které rozvíjejí kreativitu


Zní to zvláštně, ale správný výběr tapety může opravdu přispět ke kreativnímu rozvoji vašeho dítěte. Netvrdíme, že když dítku vytapetujete, začne automaticky malovat jako Picasso, ale určitě přispějete k jeho pozitivnímu vývoji v tomto směru. Tyto speciální tapety vedou děti k tvořivosti a podporují jejich představivost.

A co třeba 3D tapety? Umíte si představit reálnější výzdobu interiéru?

Proč nevybírat jen podle vzhledu?


Dětská tapeta by se samozřejmě měla líbit obyvateli pokojíčku. To však není jediný atribut, který byste měli zohlednit při výběru. Rozhodně dbejte na kvalitu a počítejte s tím, že se promítne i do ceny. Příliš levné tapety obsahují nebezpečná lepidla, která mimo jiné nefungují, takže se tapeta začne po chvíli odlepovat.

Pokud zařizujete nový dětský pokoj, určitě zohledněte i výběr doplňků. Pokud je tapeta výrazná, volte umírněnější doplňky. Na trhu je totiž nespočet barevných obrázkových doplňků a děti by je všechny chtěly. Pamatujete si na tu krásnou podložku na stůl na psaní a obřího medvěda, bez kterého by se vaše dítko neobešlo? Pokud z pokojíčku nechcete udělat cirkus, naučte se říkat ne a zvolte jeden výrazný prvek, který budete často obměňovat.

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti