Upravit stránku
Křeslo - úplně běžná součást každého interiéru, každého obývacího pokoje. Víte ale, že se dá využít nejen na sezení? Co kdybyste na něm i leželi? Ať už jenom při poobědové siestě nebo při náhlé návštěvě. Rozkládací křeslo je vždy v pohotovosti!

Určitě to každý znáte. Přijeli známí i s dětmi a vy jim nemáte kde připravit nocleh? Využijte i vaše křeslo. Přes den funguje jako každé jiné, ale přes noc se projeví jeho skrytá síla! Usnadní vám život, zabere méně místa, než rozkládací pohovka a má i další výhody. Ne všichni hosté přijedou v páru - pak jedinec ještě více ocení, že může spát sám. Rozkládací křeslo ale můžete použít i jen tak - na odpočinek při čten knížky.

I křeslo musíte vybírat pečlivě


Rozkládací designová křesla nepatří zrovna mezi nejlevnější záležitosti, je tedy nutné, abyste vybírali takové, které bude funkční, bude doplňovat interiér a zároveň vydrží vaše "válení" všemi možnými způsoby. Proto vám dáme jednu důležitou radu. Rozkládací křeslo vždy vybírejte tak, aby se při jeho rozložení matrace otočili na druhou stranu, než když na něm sedíte. Vyhnete se tak spaní v nepřirozené poloze a bolavým zádům kvůli vysezeným prohlubním.

Nenápadné rozkládací křeslo
Nenápadné rozkládací křeslo dokáže překvapit.

Když je křeslo víc, než pohovka


Většinou považujeme za ústřední motiv v obývacím pokoji sedací soupravu, pohovku. Proč by to ale nemělo být zrovna křeslo. V moderním bytě by měla být pohovka méně výrazná, až neutrální. O to zajímavější by mělo být křeslo. V tomto ohledu máte volnou ruku ve výběru a hlavně můžete projevit dostatek fantazie. Kupte si klidně to nejbláznivější rozkládací křeslo, které vypadá jako ušatý nos a jeho kontrastní barvy rozbijí jednotvárnost interiéru.

Designéři věnují rozkládacím křeslům dostatek pozornosti. Jsou stylová, funkční a hlavně pohodlná! 

Matrace je důležitá i na křesle


Když vybíráme rozkládací křeslo, předpokládáme, že na něm budeme chtít spát. Proto by mělo mít kvalitní matraci. I tady platí, že mezi top patří líná pěna. Pěna se vrací do původního stavu, a tak vám zaručuje to nejpříjemnější spaní, a dokonce i sezení. Buďte ale připraveni na to, že pokud si vyberete rozkládací křeslo s matrací z líné pěny, připlatíte si.

Pokud máte rádi při spaní prostor, zvolte křeslo bez opěradel. Pak vás už nic nebude omezovat.
Rozkládací křeslo
K neutrální pohovce se hodí výrazné rozkládací křeslo.

Rozkládání má jít jako po másle


Na co si pořizovat rozkládací křeslo, jehož rozložení vám dá pěkně zabrat? To vás od dalšího spaní na něm zřejmě odradí. Proto by mělo být uzpůsobené tak, abyste ho zvládli malíčkem. Z malého nenápadného křesla se tak stane výrazný prvek obývacího pokoje, který si zaslouží dostatečný prostor.

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti