Upravit stránku
Jak chytře, elegantně a designově řešit stínění v interiéru? I když máme všichni sluníčko rádi, někdy se před ním prostě chceme schovat. Nebo před zvědavými pohledy sousedů. Chceme mít soukromí. Pak není nic lepšího, že si pořídit interiérové rolety, které vám budou nejen dobře sloužit, ale zároveň ozdobí váš domov.

Připomínají vám látkové rolety staré panelákové byty a dobu dávno minulou? Tak to budete mile překvapeni, z jakých typů rolet můžete dnes vybírat. Už dávno to nejdou ty nudné šedé rolety. Naopak se můžou stát skvělým doplňkem interiéru, ne-li jeho dominantou. Aby interiérové rolety plnily všechny svoje funkce, musíte umět dobře vybrat. A v tom vám poradíme.

Vyznáte se v typech rolet?


Klasické látkové navíjecí rolety asi známe všichni, ale víte, že si můžete vybírat hned z několika druhů a typů interiérových rolet? A co teprve ta široká škála vzorů a barev látek. Možná vám z toho půjde hlava kolem, ale vězte, že rolety by měly vždy ladit se stylem interiéru.

  • Klasické látkové rolety nikoho nezklamou. Navíjejí se na tyč, která může být navíc schovaná v elegantní hliníkové kazetě. Výběr látek je opravdu široký a troufáme si říct, že najdete rolety do opravdu každého interiéru.
  • Dekorační rolety vám možná dokonale nezastíní celou místnost, ale tenhle malý nedostatek hravě doženou svým designem. Jsou prostě kouzelné. Díky nim vám vůbec nebude chybět lehkost a nadčasovost záclon. Doporučujeme vám například dekorační interiérové rolety od české firmy Maron CZ, které jsou skutečně promakané nejen svou funkčností, ale právě i designem.
  • Zatemňující rolety se skvěle hodí například do učeben a laboratoří. Poskytují totiž 100% zastínění, v místnosti zajistí dokonalou tmu. Tkanina je dokonce vedená v bočních lištách tak, aby ani po stranách nepronikalo do místnosti světlo. Rolety využijete i doma - když si třeba chcete užít nerušeného spánku přes den. Rolety ocení i rodiny s malými dětmi, protože tma je přece při odpoledním odpočinku velmi důležitá.
Roleta Kaskáda od MARON CZ
Roleta Kaskáda od MARON CZ

Extra pozornost si zaslouží římské rolety


Oproti látkovým roletám se tkanina římské rolety nenavíjí na tyč, ale řasí se do záhybů. Díky tomu přináší do interiéru designově velmi zajímavý prvek. Římské rolety ale rozhodně nejsou pouhou ozdobou - splní i vaše potřeby zastínění. Míra zastínění je daná hlavně výběrem tkaniny. Čím je látka tmavší, tím bude samozřejmě stínění větší.

Římské rolety od MARON CZ
Římské rolety od MARON CZ

Už víte, jak budete roletu ovládat?


Samostatnou kapitolou je také ovládání rolet. Klasické manuální, kdy vytahujete a stahujete roletu řetízkem, je trochu otravné. Dopřejte si pořádný komfort - doporučujeme vám rolety na elektrický pohon, které pak ovládáte pouhým stiskem tlačítka. Jen si to představte: díváte se na svůj oblíbený film, ale do televize vám zasvítí sluníčko. Sáhnete po ovládání a jednoduše a rychle si zatáhnete rolety. Ani nemusíte vstávat. To by bylo skvělé, nemyslíte?

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti