Upravit stránku
Rozhodli jste se pro pořízení interiérového stínění a nevíte si rady s jeho výběrem, protože se v široké nabídce rolet a žaluzií na trhu nevyznáte? Existuje více druhů interiérového stínění, které se od sebe liší především funkčností, materiálem, barevným provedením nebo ovládáním. Provedeme vás výběrem stínění od A do Z.

Interiérové rolety vs. žaluzie - jaký je mezi nimi rozdíl?


Přestože jsou žaluzie a rolety rozdílné, mnozí tyto dva pojmy zaměňují. Hlavní rozdíl mezi roletami a žaluziemi je ve stupni stínění. Žaluzie jsou naklápěcí, proto lze snadno regulovat průchod světla, naopak rolety jsou pevně spojeny, proto je nelze naklápět. Jedinou možnost, jak u rolet regulovat průtok světla, je povytažení nebo spuštění.

Muž hledící z okna

Rolety


Rolety se v současnosti začínají využívat hojněji, i když klasické žaluzie stále vítězí. Mezi interiérovými roletami jsou nejoblíbenější látkové. Slouží nejen jako stínicí prvek, ale na trhu jsou i designové rolety, které skvěle doladí vzhled interiéru. Vybírat můžete z nejrůznějších barev, tvarů, velikostí a potisků.

Žaluzie


V domácnostech i v kancelářích se stále nejvíce využívají klasické žaluzie. Mezi nejoblíbenější pro domácí využití se již mnoho let řadí horizontální, hliníkové žaluzie ovládané řetízkem. Dříve u starších, dvojitých oken byly instalovány hlavně mezi okenice, dnes se již instalují na vnitřní rám okna. Kromě již zmíněných hliníkových žaluzií jsou na trhu také žaluzie dřevěné, nebo třeba bambusové. V kancelářích naopak převládají vertikální žaluzie až k zemi, které se vyrábí i v nehořlavém provedení.

Dřevěná prosvětlená kuchyň

Jak na správný výběr interiérového stínění?


Sepsali jsme pro vás do ucelené podoby ty nejdůležitější faktory, které hrají roli při výběru interiérového stínění.

  • Požadovaný stupeň zatemnění

Žaluzie i rolety nabízejí různé stupně zatemnění. U žaluzií si můžete stupeň zatemnění regulovat, rolety mají většinou pouze jeden, maximálně dva stupně.

  • Materiál a barva

Při výběru přemýšlejte o materiálu stínění, aby vám dokonale ladil s interiérem domácnosti. Na trhu je množství materiálů, nejčastěji se pro výrobu stínění používá hliník, dřevo, textil nebo plast. Také se zaměřte na barevné provedení. Žaluzie se vyrábí jednobarevné, v různých odstínech. Rolety mohou být buď také jednobarevné, nebo designové i s různým potiskem.

  • Montáž

Rolety a žaluzie se dělí podle způsobu montáže. Některé se umisťují přímo na rám okna, jiné se mohou přidělávat ke zdi.

  • Ovládání

Jakým způsobem chcete stínění ovládat? Žaluzie se většinou ovládají řetízkem nebo otočnou tyčí. Rolety bývají nejčastěji stahovací, na trhu se také začínají objevovat rolety s automatickým ovládáním.

  • Kvalita provedení

Pořizujte si interiérové stínění jedině od specialisty v oboru. Máte tak záruku kvalitního provedení s dlouhou životností. Navíc můžete získat žaluzie přímo na míru vašim oknům. 

Pokud chcete mít jistotu, že s interiérovým stíněním nešlápnete vedle, kontaktujte firmu MARON CZ. S výběrem vám poradí.

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti