Upravit stránku
Stínící technika je v současné době velmi rychle se rozvíjejícím oborem. Každý rok nabízí zajímavé novinky v řešení stínění interiéru, technické inovace a nové materiály. Zájemci o moderní zastínění tak mají opravdu rozsáhlý výběr. Pojďte se s námi podívat na letošní novinky.

Většina inovací se zaměřuje na dvě oblasti. Jednak je to stránka technická, kdy nové výrobky nabízejí vylepšené stínící a izolační vlastnosti. Dále pak stránka designová, což znamená, že výrobci zastínění se snaží sledovat módní designové trendy a nabízet materiály s vyšší dekorační hodnotou. Ideální samozřejmě je, když se podaří spojit tato dvě hlediska do jediného výrobku. Vyberte si také z několika moderních a velmi populárních produktů.

Anglické panelové žaluzie


U této novinky je zajímavý zejména mimořádný design ve spojení s ušlechtilými přírodními materiály. Základem anglických panelových žaluzií jsou samostatné svislé panely široké 25 cm. Mezi materiály, použité na jejich výrobu, patří mimo jiné přírodní papír a různé druhy dřevin. Panely je možné různě posouvat a naklápět, takže se zastínění přesně přizpůsobí dané situaci. Ovládání je manuální nebo elektromotorem.

Pořiďte si moderní stínící techniku od společnosti Winko, která nabízí horizontální i vertikální žaluzie, rolety, japonské posuvné stěny a sítě proti hmyzu. 
Anglické panelové žaluzie MARON
Anglické panelové žaluzie MARON

Žaluzie Airstream


Klasické vertikální žaluzie zná každý a jejich vzhled asi ničím nepřekvapí. Většina lidí si je spojuje spíše s kancelářským prostředím. Žaluzie Airstream fungují na podobném principu svislých otočných lamel, ale díky zajímavé myšlence a revolučnímu materiálu vypadají zcela jinak.

Jednotlivé lamely zde nejsou tvořeny pásy látky, ale vzdušnými třásněmi v široké nabídce barev. Kromě unikátního, éterického vzhledu jsou tyto žaluzie zajímaví také tím, že jimi lze volně procházet bez nutnosti shrnování lamel ke straně. To ocení každý, kdo potřebuje projít třeba na balkón či terasu.

Žaluzie Airstream MARON
Žaluzie Airstream MARON

Roleta Zebra

Propracovaný systém, který kombinuje praktičnost žaluzií, eleganci rolet a vzdušnost dekoračních záclon. Zebra je první roletou, která Vám dokáže zajistit plynulou regulaci světla v interiéru. Tato variabilita je dána originální koncepcí, která spočívá v pravidelném střídání průhledných a neprůhledných pruhů látky.

Překrytím dvou vrstev látky dochází k prolínání pruhů, jen Vy sami si tak zvolíte éterickou otevřenou variantu nebo intimní zaclonění. V nabídce je několik odstínů barev látek od čistě bílé až po tmavě hnědou s dekorem dřeva.

Maronette


Vtipný nápad a neotřelá koncepce způsobují, že uživatel získává v tomto zastínění v podstatě několik výrobků najednou. Podle způsobu nastavení slouží Maronette jako dekorační záclona, stínící žaluzie, nebo zatemňující závěs.

Tato nápaditá konstrukce spočívá v kombinaci neprůhledných, omyvatelných lamel a dekorační látky. V závislosti na naklopení lamel pak Maronette mění svůj vzhled a funkci. Důmyslný upínací systém umožňuje snadnou a rychlou manipulaci s látkou.

Klasické horizontální žaluzie jsou fajn, ale proč nedopřít interiéru něco víc. Zvlášť, když je to tak jednoduché. Stačí si jen vybrat.

Autor: Ondřej Behún

Ředitel společnosti MARON CZ

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti