Upravit stránku
Klíčovou součástí péče o koberec je jeho čištění. Pravidelnou údržbou a péčí můžete výrazně prodloužit jeho životnost a to především pokud vyberete ty správné čisticí prostředky. Jaké jsou možnosti čištění koberců, se dočtete v článku.

Čištění suchou cestou


Pro tuto variantu je nezbytné zakoupit si speciální čisticí prostředky, které jsou běžně dostupné v drogériích či ve specializovaných internetových obchodech. Zakoupit si můžete buď šampon, nebo prášek, který se na postižené místo nanese, nechá se několik hodin působit a poté je z koberce nutné ho vysát.

Prostředky Tepex


Speciálně pro čištění koberců byla vyvinuta řada nepěnivých čisticích prostředků Tepex. Jsou vhodné především pro strojní čištění, ale je bez problémů možné je použít i pro ruční čištění. Některé výrobky z této řady mají dokonce antistatické účinky. Samotné čištění probíhá tak, že je nejdříve nezbytné prostředek na koberec nastříkat, nechat působit a poté znečištěný roztok vysát vysavačem vhodným pro mokré vysávání.

Čištění mokrou cestou


Tento typ čištění je velmi často využívaný, není totiž nutné kupovat speciální čisticí prostředky. Potřebujete pouze mýdlovou vodu, kterou vytvoříte smícháním cca jednoho dílu kvalitního pracího prostředku na čištění vlny a 15 dílů vlažné vody. Pokud si ale s mícháním vlastního prostředku chcete ušetřit práci, jsou k dostání speciální přípravky pro mokré čištění koberců.

S dostatečnou péčí vydrží váš koberec dlouhá léta jako nový

S dostatečnou péčí vydrží váš koberec dlouhá léta jako nový

Parní čištění


U vysoce znečištěných koberců můžete využít možnosti parního čištění. Cena je výrazně vyšší než u předchozích možností, ale účinek je vždy vynikající. Čištění probíhá vstřikováním roztoku horké vody a saponátu do koberce, poté jsou rozpuštěné nečistoty vysávány vysavačem určeným pro mokré vysávání. Na parní čištění si můžete zakoupit speciálně určený parní čistič, nebo si najmout firmu.

Specializovaná firma


Své starosti s čištěním kobercům můžete vždy přenechat specialistům z úklidové firmy, kteří se o vše postarají. Vědí, jak se s jakým znečištěním zachází, pro vše mají potřebné vybavení a jejich služby jsou vždy levnější, než pořizování drahých strojů pro čištění. Výsledek je vždy perfektní a pro vás neznamená žádnou práci. Není to tedy ta nejlepší alternativa?

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti