Upravit stránku
Pořídili jste si garsonku jako startovací byt. I přestože víte, že se jedná o dočasné řešení, chcete mít svou garsonku vybavenou co nejlépe a nejefektivněji? V tom případě se inspirujte v našem článku o bydlení v garsonkách a návody na to, jak je vybavit.

Garsonky bývají velmi často startovací byty pro jednotlivce i mladé páry. Lidé si je pořizují s touhou po samostatnosti a svobodě.Aby garsonka takovýto úkol startovacího bytu efektivně splnila, je nutné jí dobře a efektivně vybavit. Pokud chcete mít v garsonce, která je menší než 30 metrů vše co potřebujete, musíte velmi efektivně nakládat s každým centimetrem plochy.

Úložné prostory v garsonkách

Nejčastějším problémem bývají v garsonkách úložné prostory. Ať už formou skříní, botníků či skříněk v kuchyni, úložných prostorů je v garsonce vždy nedostatek. Jak tento problém efektivně řešit? Nahraďte například skříně policemi.

Police nezaberou tolik místa, jako skříně. Pokud police zakryjete například barevným závěsem, krásně to zpříjemní i celý interiér garsonky. Nebojte se nahradit tedy skříně na oblečení policemi. Je to velmi jednoduché a elegantní řešení.

Pohodlný obývací pokoj
Nevýhodou otevřených polic je však nutnost častějšího utírání prachu.
Mnohem více kreativity musíte zapojit při zařizování kuchyně. Volte kuchyň s větším počtem šuplíků, aby se do nich vešlo vše potřebné. Kuchyň stupňujte do výšky, druhou řadu skříněk tedy dejte nad samotnou kuchyňskou linku. Nezapomeňte využívat police, příborníky a nezapomeňte ani na háčky na utěrky. Kuchyň musíte také adekvátně osvětlit. Doporučujeme kuchyň osvětlit LED světly umístěnými přímo nad pracovní deskou.
I garsonka může být luxusním bydlením a to díky moderním bytovým doplňkům a dekoracím, které váš malý prostor rozzáří a zútulní. Pořiďte si je i vy.

Postele a gauče


Ušetřit místo můžete například i tím, když budete mít gauč či sedací soupravu, který se na konci dne rozloží do postele. Řešení je to jednoduché a získáte tím i možnost posezení pro případné hosty. Další možností řešení postelí jsou postele „schované" ve skříních. Takovéto postele jsou celý den zavřené do skříně, takže neubírají mnoho prostoru. Na konci dne pouze otevřete skříň a z ní se vysune postel.

Musíte ale myslet na to, že i takovéto posteli musíte vyhradit prostor. Nejnovější a nejkreativnější možností je zabudování postelí do podlahy, ze které se potom vysunou. Toto řešení už ale vyžaduje drobné stavební úpravy (zvýšená podlaha z železobetonové konstrukce).

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti