Upravit stránku
Není nad to mít v kuchyni po ruce šikovné pomocníky. Jedním z nich je bezesporu tyčový mixér. Ale co když žádný nemáte anebo vám váš starý mixér právě vypověděl službu? Samozřejmě, že zajdete do obchodu. Dejte si však pozor. Můžete být překvapeni širokou nabídkou.

Chcete-li si vybrat ten správný tyčový mixér, musíte znát odpovědi na základní otázky:

  • Co budu nejčastěji mixovat?
  • Jak často budu přístroj používat?
  • Co od něj ještě očkávám?
Teprve po zodpovězení těchto otázek se vám možnosti výběru zúží na přijatelné minimum. Pokud víte, že mixér budete používat jen zřídka, můžete se podívat i po variantě na baterky. Pakliže plánujete častější používání, vybírejte ty na elektrický pohon - jsou výkonnější.

Výhody tyčového mixéru

  • snadná manipulace
  • přínivá cena
  • náhrada za velké roboty
Tyčový mixér ETA Eclipse
Tyčový mixér ETA Eclipse
Zejména poslední výhoda je velmi praktická pro využití v běžném provozu. Když máte chuť na koktejl, proč vytahovat velkého robota a složitě do něj vše cpát, když vám stačí jen zapojit do elektriky tyčový mixér a za chvíli máte báječný koktejl pro vás a vaši kamarádku. Stejně tak jej upotřebíte, když děláte krémovou polévku, kašičku pro děti a podobně. Je zkrátka nepostradatelným praktickým pomocníkem a je fajn ho mít.

Údržba mixéru


Každý tyčový mixér budete muset po ukončení práce umývat, to je jasné. Tento úkon Vám při počátečním nadšení jistě nebude na obtíž. Časem se však může stát, že vás již samotné pomyšlení na mytí přístroje odradí od práce, a to by byla jistě škoda. Vybírejte tedy podle náročnosti údržby.

Tip redakce: při hledání toho nejlepšího tyčového mixéru se zaměřte na ty, které mají odnímatelnou spodní nohu. Zejména při údržbě tuto vlastnost oceníte.
Většinou jsou dnes již všechny přístroje (v případě odnímatelné spodní nohy) omyvatelné v myčce, takže s ním nebudete mít žádné starosti navíc. Pokud myčku nemáte, nebo neplánujete koupi mixéru s odnímatelnou nohou, vybírejte mixéry z kvalitních plastů, na kterých barevné potraviny nezanechají ani stopu.
Usnadněte si chytře práci v kuchyni a pořiďte si ponorné mixéry. Ty hravě rozmixují jakékoliv suroviny a vyšlehají bleskurychle tu nejjemnější šlehačku.
Sada tyčového mixéru Spesso - www.eta.cz
Sada tyčového mixéru Spesso - www.eta.cz

Plastový nebo kovový? 


Doporučujeme vybírat z kovových tyčových mixérů. Nejen díky snadnější údržbě, ale také díky delší životnosti. V nejdené diskuzi se dočtete, že plastová noha po čase z ničeho nic praskla. Zkušenosti diskutujících potvrzuje i maminka Hanka: "Asi rok jsem používala plastový tyčový mixér. A ne nijak často. Jednou jsem mixovala uvařenou zeleninku pro mou dcerku a mixér najednou prasknul. Z ničeho nic. Pak jsem si pořídila mixér s kovovou nohou. Mám ho již třetí a jsem maximálně spokojená."

Tyčový mixér Fisso - www.eta.cz
Tyčový mixér Fisso - www.eta.cz

Oblíbené tyčové mixéry ETA


Tyčový mixér Fisso - mixér má odnímatelnou kovovou nohu. Zvládne bez problémů sekat, mixovat a když vyměníte mixovací nohu za metličku, vyšlehá vám krásnou šlehačku nebo jakýkoliv krém.

Tyčový mixér Spesso - vám učaruje svým netradičním a trendy vzhledem. Kromě všech běžných dovedností - jako je sekání, mletí a šlehání vás potěší také ergonomické držadlo s povrchovou úpravu Soft Touch, díky němuž je práce s ním velmi pohodlná a příjemná.

Tyčový mixér Eclipse v sadě - univerzální sada tyčového mixéru. Pomůže vám s přípravou různých pokrmů. Sada obsahuje praktickou nádobu s nerezovým kaleným nožem, tzv. Chopper, celonerezový mixér odolávající i vysokým teplotám a šlehací nástavec s nerezovou metlou. Koupit však můžete i samostatný tyčový mixér.

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti