Upravit stránku
Již celé hodiny sedíte a prohlížíte si katalogy, jež nabízejí krásné kuchyňské trouby? Z nepřeberného množství vestavěných, horkovzdušných, elektrických a jiných trub se vám začíná motat hlava? Nepanikařte a udělejte si představu o vaší ideální troubě díky našim radám. Uvidíte, že vám bude ihned všechno jasnější.

Trouba je hned po ledničce druhým nejdůležitějším pomocníkem v kuchyni. Před samotnou koupí trouby byste si měli položit otázku: "Jak často ji budu používat". Pokud jste zapálená kuchařka a teplý oběd i večere jsou součástí vašeho každodenního života, rozhodně byste neměli na troubě šetřit. Jestliže jste opačný typ, postačí vám snadno ovladatelná kuchyňská trouba, která má omezené množství funkcí.

Klasika versus moderní hity


Vyrůstali jste v domácnosti, kde se vařilo v klasické plynové troubě? Vaše první pokusy se díky této troubě nepovedly? Nevadí! V dnešní době jsou na trhu k dostání kromě klasických plynových trub, též pečící trouby elektrické a horkovzdušné, které vám pečení usnadní.

Horkovzdušná trouba Bosch - www.elektrovlasek.cz
Horkovzdušná trouba Bosch - www.elektrovlasek.cz
Plynové trouby oproti těm elektrickým nedisponují výhodou regulace teploty. Nemůžete si být tedy nikdy jistá na kolik stupňů trouba peče. A bohužel je z této trouby pokrm často vysušený či dokonce připálený zespod a zároveň nedopečený zvrchu.
Zkombinujte klasiku s moderními prvky kuchyně. Vsaďte na kachlové sporáky, které doplní kuchyň a vytvoří tak plnohodnotnou pracovní plochu.
U elektrické trouby si můžete regulovat teplotu, jak potřebujete. Pozitivem, které přispívá ke kladným ohlasům elektrické trouby, je rozhodně široká škála designových provedení a prosklená dvířka, díky nimž můžete při pečení kontrolovat stav pokrmu. Zde však pozor! Před koupí trouby, jež má prosklená dvířka, se ujistěte, zda je sklo chlazeno speciální ventilátorem. Nikdo přeci nechceme, aby se naše neposedné dítko popálilo.
Moderní kuchyň s horkovzdušnou troubou - www.modernibyt.com
Moderní kuchyň s horkovzdušnou troubou - www.modernibyt.com

Jistě jste již slyšela o velmi moderním především praktickém pečení v horkovzdušné troubě. Kouzlo této technologie spočívá v tom, že do trouby je pomocí ventilátoru rovnoměrně vháněn teplý vzduch. Teplota je tedy v celé troubě stejná, a proto můžete v klidu péci najednou nedělní kuře a sladký dezert. Pokud máte obavy ze smíchání vůní, jste na omylu. Neustále proudící vzduch to neumožní.

Neopomeňte, že horkovzdušná trouba peče při teplotě o 10% nižší než klastická plynová či elektrická trouba. Pokud jste zvyklá péci na 200°C, v horkovzdušné troubě vám postačí teplota 180°C. Tento typ trouby vám tedy šetří nejen peníze, ale i  energie.

Vestavná trouba v čele kuchyně - www.modernibyt.com
Vestavná trouba v čele kuchyně - www.modernibyt.com

Vestavné trouby splynou s vaší kuchyní


Moderní kuchyně v posledních letech vynikají možností vestavěných spotřebičů, jež dotváří celkový ráz kuchyně. Hlavní výhodou vestavěných kuchyňských trub je přístup k nim v optimální výšce. Pokud se tedy rozhodnete pro umístění trouby do skříně, musíte při přípravě kuchyňské linky počítat s šířkou 60 cm, jež vám na uložení vestavné trouby bude stačit.

Dnešní moderní trouby nabízejí navíc bezpočet funkcí, které vás doslova ohromí. Například časovač, který vás upozorní na konec pečení, nebo funkce samočištění (u pyrolitických trub).

Pečte hravě a zdravě v nových a především moderních troubách, o kterých se našim babičkám ani nesnilo.

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti