Upravit stránku
Bydlení je jedním z nejdůležitějších součástí našeho života, jež nás ovlivňují a ať chceme nebo ne, poukazuje na naše povahové rysy. Jedna věc je samozřejmě po krásném a dokonalém bydlení bezmezně toužit, avšak ta druhá je tyto plány zrealizovat. Pokud jste mladí a chybí vám dostatek financí nebo si před výstavbou rodinného domku chcete ještě pár let počkat, proměňte alespoň svůj dosavadní malý byteček v nápadité zázemí plné lásky, přátelství a vašeho osobitého kouzla.

Začněte jednoduše - barvami


Jestliže chceme v pronajatém bytě vykouzlit pocit útulného domova, není nic snazšího než vymalovat zdi. Je to levné, kreativní a s pomocí přátel můžeme zažít i zábavné odpoledne. Doporučujeme vybírat teplé odstíny barev (meruňková, hráškově zelená, vanilková), ale barvy lze i kombinovat a vytvořit každou stěnu s jiným odstínem (modro-zelená). Kdo chce být kreativní, může malované stěny rozmazávat papírem či houbičkami a vytvářet tak zajímavé efekty.

Dekorace, kam se podíváš


Jak dodat obyčejnému a nic neříkajícímu bytu kouzlo, aniž byste utratili všechny poctivě naspořené peníze? Tato otázka se zdá být zapeklitou, ale není tomu tak. Během obměny místností se řiďte převážně doplňky, které dovedou hotové zázraky. Mějte vždy na paměti, že každá místnost by měla být laděna do určité souhry barev.

Vybavte proto obývací pokoj originálními svíčkami, jednoduchými polštářky, květináči a dekoracemi, jež vám okamžitě padnou do oka. Skvělým tipem je například rámování obrazů, které během chvilky změní pokoj k nepoznání. Holé zdi nepůsobí hezky takřka v žádném bytě či domě. Nezapomeňte ani na podlahu, tu ozdobte menšími koberečky v barvách ostatních doplňků. Celková proměna vás vyjde na pár tisíc a návštěvy přitom nabudou dojmu, že jste si pozvali znalého designera.

Jednou z nejoblíbenějším metod, jak si sami můžete vyrobit stylové doplňky do vaší domácnosti, je découpage - tedy ubrouskování. Nakupte ubrousky v různých dekorech a hrajte si.

Oblepte si stěny


Pokud bydlíte v pronajatém bytě a nemůžete dělat zásahy do výmalby, nemusíte zoufat - řešením pro vás mohou být dekorativní samolepky. Samolepky na zeď jsou velmi efektní formou zkrášlení interiéru, hodí se jak do domu, tak do bytu, jsou levné a můžete je nalepit téměř kamkoliv, na zeď, nábytek, podlahu, okno, zrcadlo apod. Jen musíte dbát na to, aby byl povrch suchý a zbavený veškeré nečistoty, mastnoty a prachu. Jejich aplikaci zvládnete hravě sami a pak už se budete jen těšit z výsledného efektu.

Samolepící tapeta promění váš obývací pokoj k nepoznání
Samolepící tapeta promění váš obývací pokoj k nepoznání

Možná vás napadá, jestli nejsou samolepky spíše pro děti, ale opak je pravdou! I když je v sortimentu nepřeberné množství obrázků, které si vaše ratolesti zamilují, najdete i mnoho motivů, které potěší vás, dospělé. Se samolepkami si můžete domů přinést obraz města, které máte rádi, oblíbené květiny, stromy klasické i v moderním pojetí, najdete i prosté geometrické tvary nebo abstraktní motivy - stačí popustit uzdu své fantazii a zapátrat v obchodech či na internetu.

Styl a šetření v jednom!


Pokud již domek vlastníte a máte pocit, že utrácíte víc peněz, než je záhodno, začněte šetřit. Nemusíte se omezovat v jídle či pít jen kohoutkovou vodu, máme pro vás elegantnější řešení! Vyměňte topné zařízení v jedné místnosti za krb nebo krbová kamna. Tímto způsobem ušetříte ročně spousty peněz, takže se vám investice do stavby brzy vrátí a za ušetřené peníze si budete moci dopřát třeba dovolenou. Zároveň dostane váš domov stylový nádech starších obydlí a jen pomyslete na tu krásnou vůni hořícího dřeva!

Líbí se vám naše nápady na úpravu interiéru? Podělte se s námi o názory a vaše vlastní zlepšovací nápady!

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti