Upravit stránku
Balkonová zástěna mimo jiné také ochrání vaše květiny proti náporu větru.
Balkon je pro mnoho z nás jediným místem, kde si můžeme na čerstvém vzduchu vypít ranní kávu, posedět s rodinnou nebo nachytat trochu bronzu. Jak ale vyzrát na zvídavé pohledy kolemjdoucích, sousedů a obyvatel protějších domů? Jednoduchým a elegantním řešením jsou balkonové zástěny.

Balkonové zástěny jsou oblíbeným prvkem balkonů, lodžií a střešních teras nejen na panelákových sídlištích, ale také na rodinných domech. Balkonová zástěna totiž vytvoří na balkoně vytoužené soukromí a navíc balkon zútulní a dodá mu na estetičnosti z domu i z ulice.

Bambus, rákos, textil…

Balkonové zástěny se prodávají v mnoha variantách. Zpravidla se jednoduše připevní ke konstrukci zábradlí a je hotovo. Toto praktické a triviální řešení nezabere moc času, nestojí moc peněz a dobře vypadá. Záleží jen na vás, jaký zvolíte materiál a design.

Velmi oblíbené jsou bambusové zástěny, které pořídíte do 500 Kč v každém hobby marketu. Po zkrácení na potřebnou velikost je můžete připevnit k zábradlí drátkem, plastovými vázacími pásky i provázkem. K zábradlí ze širokých prken je můžete také přišroubovat přes plochou matku. Doporučujeme vybírat mezi zástěnami vyrobenými z celých bambusových stébel, které jsou o něco dražší než ty ze stébel štípaných nebo z rákosu, ale zato jsou estetičtější, déle odolávají povětrnostním vlivům a nelámou se.

Zábradlí na balkón
Barevné sklo vytvoří zajímavou zástěnu.
Máte-li vyšší nároky na vzhled svého balkonu, snad vás uspokojí zástěny z nepromokavé textilie, které jsou vyráběny v mnoha designech. Pokud neseženete tu pravou, není nic snazšího než si ji nechat ušít na míru. S trochou zručnosti a šicím strojem to možná zvládnete i sami. Pro účely balkonové zástěny je ideální lehátkovina, kterou koupíte do 200 Kč za metr. Lehátkovinu na koncích zaobroubíte, podél horního a spodního obvodu nabijete průchodky, kterými provléknete provázek nebo vázací pásky, připevníte k zábradlí a krásná originální zástěna je na světě.

Plné zábradlí jako funkční zástěna

Pod balkonovou zástěnou si lze představit také mnohem důmyslnější a propracovanější řešení. Třeba plné dřevěné zábradlí, které má zároveň funkci zástěny, bude vypadat velmi luxusně i na moderním rodinném domě. Kamenné nebo zděné zábradlí se zase bude vyjímat na honosných stavbách.

Dekorační zástěny

Pro svou životnost a praktičnost jsou stále oblíbenější také zástěny z PEVA, materiálu podobného PVC. PEVA je však lehčí, pevnější a odolává mrazu. Zástěny z PEVA jsou navíc vyráběny v atraktivních designech imitujících opukové zdivo, kované zábradlí či truhlíky s muškáty. Zástěna dlouhá 5 metrů a široká 85 cm vás vyjde na 700 Kč.

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti