Upravit stránku
Zahradní houpačka neslouží jen dětem při jejich řádění. Naopak, dospělým nabízí jedinečné místo pro relaxaci a odpočinek. Houpání totiž uklidňuje, navozuje příjemné pocity a zbavuje stresu. Správně vybraná houpačka vytvoří na vaší zahradě, terase i v altánu kousek ráje. 

Bezpečnost především


Houpačku vybírejte tak, aby vzhledem zapadla do zahrady, dobře se udržovala, byla pohodlná a zároveň bezpečná. Volit můžete z houpaček dřevěných, kovových i plastových. Houpačka bývá zpravidla doplněna plátěnou stříškou, která vás chrání před sluncem a houpačku samotnou před deštěm. K houpačce patří i polstrované polštářky a podsedáky. Kvalita tkanin si zaslouží zvláštní pozornost. Stříška musí být z materiálu odolávajícímu dešti a UV záření. Také polstry by měly odolávat paprskům a mít impregnaci proti znečištění, plísním a zpuchření. Není-li prostor ve sklepě nebo v garáži, měla by zahradní houpačka přečkat zimu alespoň pod přístřeškem.

Důležitá je také stabilita houpačky. Aby bylo hou­pání bezpečné, houpačku je vhodné přišroubovat nebo dokonce zabetonovat. Zvlášť při dětských hrách na houpačce představuje spolehlivou ochranu proti překlopení upevnění ocelového rámu nebo speciálních kotvících prvků k zabetonovaným patkám.

Dřevěná zahradní houpačka
Dřevěná houpačka zapadne do vaší zahrady a bude mimo jiné i skvělou dekorací.

Kov nebo dřevo?


Nejoblíbenější a cenově nejdostupnější je stále poměrně starý typ houpačky vyrobený z ocelové kulatiny. Bude se hodit do každé klasické zahrádky. Na trhu lze ale sehnat i modernější a vzhledově mnohem atraktivnější kovové houpačky, které budou skvostem moderní zahrady. Do stylové zahrady skvěle zapadne třeba houpačka vyrobená šikovným kovářem, která bude ladit s kováním na zábradlí, brance nebo altánu. Kovové houpačky jsou velmi praktické, nevyžadují téměř žádnou údržbu a mají oproti dřevěným houpačkám delší životnost.

Nutno však dodat, že dřevěné houpačky toho dnes také dost vydrží. Ty z masivního dřeva jsou navíc krásné, stylové a dodají atmosféru každé zahradě. V přírodní zahradě se bude zvlášť vyjímat houpačka ze srubové kulatiny, za kterou si ale připlatíte. Ve dřevě se dokonce vyrábějí houpačky, které tvoří dvě houpací lavice proti sobě spojené podlážkou. Mechanismus houpaní těchto houpaček se liší od mechanismu klasických houpaček. Při houpání totiž zůstává podlážka i lavice v jedné rovině. Taková houpačka umožňuje třeba umístění malého stolku a nabízí prostor pro příjemné chvilky strávené s přáteli.

Pořiďte také houpačku pro děti a zajistěte tak zábavu na zahradě i jim!

Plastová houpačka je určená pro malé děti
Plastová houpačka je určená pro malé děti. Udělejte radost své ratolesti barevnou houpačkou.

Rozkládací houpačky pro maximální pohodlí


Toužíte-li po naprostém pohodlí a nerušených chvilkách na houpačce, třeba i se svým partnerem, pořiďte si rozkládací zahradní houpačku. Sklopením opěradla lavice z ní vytvoříte lůžkovou úpravu pro dva. Tyto houpačky se většinou vyrábějí ze dřeva s čalouněnými podsedáky, ale k sehnání jsou i kovové houpačky, které po rozložení vypadají spíše jako houpací postele s nebesy, nebo houpačky s polohovatelnými lůžky.

Luxusní houpačky do luxusních zahrad


Toužíte-li po houpačce do své luxusní zahrady, hledejte mezi houpačkami vyrobenými z exotických dřev, zejména z teaku. Teakové dřevo je nejen krásné, ale také velmi odolné a při občasném ošetření teakovým olejem snese i náročné klimatické podmínky. Do luxusní zahrady se bude hodit také houpačka připomínající polstrovanou pohovku zavěšenou na dřevěném rámu, třeba Globo Royal.

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti