Upravit stránku
V současné době, kdy se většina novostaveb staví v nízkoenergetickém a pasivním standardu, získává správné a pravidelné větrání ještě více na důležitosti. Tyto domy přikládají největší význam eliminaci tepelných ztrát, ale je nutné, aby řešily také správné odvětrání, se kterým je spojené nejen zdravé mikroklima uvnitř domu, ale i stav celé konstrukce budovy. S větráním nám pomohou výkonné ventilátory, které si v následujícím článku představíme.
V dřívějších dobách se větrání obytných i rodinných domů řešilo hlavně nedostatečně utěsněnými okny. V současnosti, kdy je největší důraz kladen právě na neprůvzdušnost stavebních otvorů, není již tato praxe možná, a tak se přistupuje k tzv. nucenému větrání. Zajišťuje ho mechanické strojní zařízení, které reguluje přívod i odvod vzduchu tak, aby nedocházelo k tepelným ztrátám, ale zároveň byly vytvořeny dobré podmínky pro udržení zdravého mikroklima v bytě. Součástí moderních ventilátorů mohou být také nejrůznější filtry, které zbavují vzduch alergenů, prachu a pylů.

Představujeme vám moderní ventilátory:

 

  • Nástěnný ventilátor Elicent ELPREX 2EP1004 - je vhodný i pro dlouhé trasy a lze ho jednoduše montovat na stěnu i strop či do podhledu. Hladký bílý design je vhodný do každého typu koupelny a WC. Má energeticky úsporný EC motor, nízkou hlučnost a za hodinu zvládne vyměnit až 230 m3 vzduchu. Součástí ventilátoru je tenký omyvatelný filtr a zpětná klapka, která zabrání proudění studeného vzduchu zvenčí. Na výběr máte ventilátor ve standardním provedení, s časovým doběhem nebo s hygrostatem.
  • Multi inteligentní PAX Norte - zcela nová generace inteligentních automatických ventilátorů s časovým doběhem a regulací výkonu. Chytrý ventilátor s netradičním designem vám poskytuje skutečný komfort. Je vybaven čidly vlhkosti a pohybu a reaguje na změnu intenzity světla v místnosti. Pracuje 24 hodin denně a sám pozná, kdy je potřeba místnost vyvětrat. Nedochází tak ke zbytečné energetické spotřebě a tepelným ztrátám. Při maximálním výkonu vymění 95 m3 vzduchu za hodinu.
  • Ventilátor Fresh Intellivent - vyniká nejen svým designem (můžete si ho pořídit v bílé a černé barvě), ale také svou nízkou spotřebou a velmi tichým chodem. Tento inteligentní ventilátor rozpozná aktuální vlhkost v místnosti a podle ní se automaticky spouští. Tato inteligence je řízena pomocí integrovaného mikroprocesoru se softwarem, který byl důkladně testován v různých prostředích v průběhu několika let.
  • Nástěnný ventilátor Airflow iCON15 - designový ventilátor je ideální pro  odvětrání koupelny, WC i kuchyně. Má netradiční kruhový tvar a můžete ho instalovat jak na strop, tak na stěnu. Díky svému tenkému profilu bude v místnosti nenápadný, ale přesto velmi účinný. Vymění 76 m3 vzduchu za hodinu. Ventilátor iCON je k dostání také ve verzi na 12V, kterou je jako jednu z mála možné umístit i nad sprchový kout (zóna 1).
Zóny v koupelně
Zóny v koupelně

Instalace nástěnných ventilátorů


Důležité je především vhodné umístění ventilátoru (na strop, nebo stěnu). Rozhoduje především pozice zdroje vody, typ sprchového koutu a jeho zástěny apod. Ventilátor by nikdy neměl přijít do přímého kontaktu s vodou.

Plánek koupelny
umístění ventilátorů
Ventilátory jsou konstruovány tak, abyste je mohli bez problémů připojit na standardní velikosti potrubí. Vždy dbejte na to, aby ventilátor nebyl při montáži pod elektrickým proudem! V případě, že nemáte s elektrickým připojováním zkušenosti, kontaktujte elektrikáře, který zajistí odbornou montáž. 
Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti