Upravit stránku
Seznamte se s jedinečným stavebním systémem "two by four", který se vyznačuje výbornými tepelně izolačními vlastnostmi a umožňuje bydlení s minimálními náklady na vytápění. Navíc se můžete stěhovat během pár týdnů. Pojďte poznat všechny výhody stavebnicových systémů "two by four" s námi!

Unikátní systém "two by four" byl vyvinut v USA koncem 19. století, kdy převládaly nejen požadavky na masovost a rychlost výstavby, ale i na lepší tepelnou izolaci objektů. Tento systém se rozšířil do severní Evropy i Austrálie a stal se nejoblíbenějším stavebním systémem u dřevostaveb v České republice. 

A jaké jsou výhody tohoto systému? Je to především rychlost výstavby bez nutnosti technologických přestávek, vynikající tepelně izolační vlastnosti, dlouhá životnost konstrukce a ekologické materiály vhodné i do náročných podmínek. Stavbu na klíč lze realizovat dvěma způsoby:

  • stěny, stropy, případně i krovy jsou zkompletovány v dílně a ve formě panelů montovány a kompletovány na základové desce
  • v dílně se připraví veškeré řezivo na přesné projektem předepsané délky a všechny konstrukce se z jednotlivých prvků sbíjejí a kompletují na stavbě na základové desce, nosný fošinkový skelet je pobit konstrukčními deskami zajišťujícími jeho tuhost 
Dřevostavba Sabina od STAVEBNICE RD
Dřevostavba Sabina od STAVEBNICE RD

Jak vypadá konstrukce dřevostavby "two by four"

  • Stěny - dutiny mezi sloupky, trámky či krokvemi jsou vyplněny minerální vatou tloušťky 160 mm. Stěna je zevnitř opatřena parobrzdnou OSB deskou, která plní zároveň statickou funkci. Tato parobrzda omezí difuzi páry do stěny, aby se tam nemohla srážet voda a zvyšovat riziko napadení dřeva škůdci. Vnitřní líc všech stěn v interiéru je tvořen přídavnou izolací tloušťky 40 až 60 mm, ve které se provádějí trubní a drátové rozvody domu. Vnitřní obklad stěn je sádrokartonový.
  • Střecha a podkroví - ve většině případů volíme betonovou střešní krytinu s pojistnou hydroizolací, která nepropustí déšť. Pojistná izolační folie může být nahrazena dřevovláknitou hydrofobizovanou deskou, která zároveň zpomaluje prohřátí střechy sluncem. Skladba stropu podkrovních domů používá cementotřískových desek jako nosnou konstrukci podlahy položenou na stropních trámcích. 
  • Spodní stavba domu - sestává z betonu a betonových tvárnic. Stejně jako u zděného domu jsou ve spodní stavbě zabudovány všechny rozvody.
  • Fasáda - pro dřevěnou konstrukci domu je nejvhodnější tzv. odvětraná fasáda, která zajišťuje přístup vzduchu pod fasádním obkladem tvořeným palubkami, obkladovými deskami či jiným obkladovým systémem. Hrubý líc palubek je opatřen hutným olejovým nátěrem, který na hrubém povrchu lépe drží a zvyšuje tak životnost fasády. Jiným způsobem řešení fasády je použití zateplovacích desek (pěnový polystyren, ISOVER) připevněných na opláštění kostry domu a opatřených omítkovým armovaným fasádním systémem. 
Katalog společnosti STAVEBNICE RD čítá na 300 projektů rodinných domů. Vyberte si v něm svoje vysněné místo k bydlení!
Dřevostavby jsou velmi variabilní.
Dřevostavby jsou velmi variabilní.

Nízké náklady na vytápění v dřevostavbě


Systém vytápění je vždy na vás, dřevostavba vás v tomto ohledu nijak neomezuje. Ve většině domů je vytápění řešeno plynovým nebo elektrickým kotlem. I přes nárůst ceny elektrické energie a plynu jsou provozní náklady na vytápění a přípravu teplé užitkové vody minimální. V současné výstavbě doporučujeme použití tepelného čerpadla nebo ještě lépe větrání s rekuperací. Výhodou jsou menší provozní náklady a tím menší závislost na cenách energií monopolních distributorů. 

Zdroj: Dřevostavba prvkové konstrukce „TWO BY FOUR"

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti