Upravit stránku
Kompletní revitalizace panelových domů dokážou ze staveb v katastrofálním stavu vykouzlit moderní a pohodlný domov. Bydlení v panelovém bytě tak dávno není jen přechodné řešení pro mladé rodiny. Po regeneraci paneláku navíc sdružení vlastníků ušetří nemalé náklady na provoz. Pojďme se podívat, co všechno revitalizace obnáší a jaké jsou její další výhody.

V panelových bytech žijí v Česku tři miliony lidí. Není divu, že chtějí zlepšit kvalitu svého bydlení a uvažují o rekonstrukci celého domu. Výhodné je provést všechny opravy najednou, sdružení vlastníků tak totiž zaplatí náklady na lešení, vytvoření staveniště, generální úklid apod. pouze jednou. Zjistěte si tedy, jaké práce vám stavební firma dokáže zajistit, a podle toho si ji vyberte.

Kompletní revitalizace panelových domů zahrnuje výměnu oken, zateplení fasády a střechy a celkovou rekonstrukci stavby. Jedná se o zásah, který si vyžádá nemalou investici. Nezapomeňte ale, že po revitalizaci ušetříte až 50 % nákladů na energie. Poloviční úspora, no tu už přece vaše peněženka pozná! Navíc dobrá firma vám nabídne vyřízení financování na míru vaší situaci.

Zateplení fasády a střechy


Bez kvalitního zateplení nemá cenu o opravách ani uvažovat. Regenerace panelových domů se prostě bez zateplení neobejde. Nutností jsou nová okna, která splňují požadavky na tepelný odpor. Stavebníci dále odstraní závady v konstrukci fasády a zamezí únikům tepla. Zateplení čeká také střechu, do které už mnohde zatéká. Izolace domu nemá pouze termoizolační efekt, ale také tlumí hluk z ulice.

K zateplení domu budete potřebovat hliníkové pojízdné lešení. Půjčte si ho za výhodnou cenu už od 112 Kč na den od IZOMAL s.r.o.!
Zateplení panelových domů
Zateplením panelových domů ušetříte polovinu nákladů na energie

Rekonstrukce nezapomíná na balkóny a rozvody


Dobré stavební firmy se postarají skutečně o celkovou rekonstrukci panelového domu, včetně nebezpečných balkónů a lodžií. Balkóny získají po sanaci nové zábradlí, do kovošrotu přijde i zábradlí na schodišti. Rozvody vody, plynu i kanalizace jsou často původní, mohou být staré i padesát let, proto dům dostane nová potrubí a elektroinstalaci. Součástí rekonstrukce bývá také výměna bytových jader.

Co získáte revitalizací panelových domů?

  • Tržní cena jednotlivých bytů i domu prudce stoupne
  • Ihned ušetříte při nákladech na provoz
  • Zvýší se komfort bydlení a sníží zdravotní rizika
  • Zlepšíte technický stav domu a tím prodloužíte jeho životnost

Máte cenné zkušenosti s revitalizací panelových domů? Napište nám je do diskuse pod článkem.

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti