Upravit stránku

Jaro nám konečně klepe na dveře, nastal ten pravý čas probudit muškáty ze zimního spánku. Pokud jste se řídili zásadami správného zazimování, které jsme vám nastínili v našem minulém článku, máte z poloviny vyhráno! V dnešním článku si řekneme, jak se o muškáty starat, aby nám bohatě rozkvetly.

Péče o muškáty krok za krokem


Poslední jarní mrazíky dozněly, je nejvyšší čas, aby naše milované muškáty zaujaly své čestné místo na okenním parapetu, balkónu či terase. Než ale začnou kvést, je třeba se o ně pečlivě postarat. Nejdříve rostlinky vyndejte ze starého substrátu a poté je sestřihněte na 3 očka. Pokud si nevíte se sestřižením rady, jednoduše odstraňte nejslabší, suché výhonky a listy. Kořeny také mírně ostříhejte, zhruba na jednu třetinu své délky, a očistěte je od zeminy.

Pelargonie červená
Při přesazování důkladně očistěte kořeny a poté je zastřihněte na jednu třetinu své délky.
Nyní přijde na řadu příprava truhlíků s čerstvým substrátem. Pokud máte staré levné květináče, pečlivě je vykartáčujte horkou vodou, zbytky staré zeminy mohou být nositeli chorob a plísní. Dospod nasypte drenážní vrstvu (např. štěrk či keramzit), která zadržuje vlhkost.  Poté do plastového truhlíku umístěte speciální substrát pro pelargonie a rostliny zasaďte. Ke každému muškátu aplikujte tabletové hnojivo, které postupně uvolňuje potřebné živiny. Přesazené květiny přeneste do světlé a teplé místnosti, zpočátku je ideální teplota kolem 18 stupňů.
Muškáty zalévejte pouze ráno, nebo večer!
Muškáty zalévejte pouze ráno, nebo večer!
Chcete, aby vám muškáty bohatě rozkvetly? Nezapomeňte jim dopřát kvalitní hnojivo a postřik, nejlépe s obsahem fosforu a draslíku!

Muškáty milují slunce!


Zálivku zvyšujte postupně s přibývající teplotou. Zhruba po čtyřech týdnech začněte rostliny hnojit tekutým nebo krystalickým hnojivem s vysokým obsahem draslíku a fosforu. Nezapomeňte, že muškáty milují slunce! Neobávejte se je vystavit na obdiv na váš balkon i v horkých letních dnech. Zapamatujte si však jedno - nikdy květiny nezalévejte na přímém slunci! Listy pokropte rozprašovačem na květiny nejlépe dešťovou vodou ráno, nebo večer. Poté jemným kropítkem nalijte vodu přímo na půdu, dokud se dostatečně nezasytí.

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti