Upravit stránku
Je oporou popínavých květin i vzácným zátiším k vytvoření pohodové siesty s rodinou, přáteli anebo jen k posezení u kávičky v soukromí. Je  součástí domova, umístěná uprostřed přírody. Pergola je elegantní přístřešek a výjimečná okrasa zahrady, na kterou můžeme být pyšní.

Pergola má mnoho podob


Originální pergola bývá z přírodního materiálu. Je to krásná jednoduchá stavba, s typickým prvkem dřevěného loubí a nosnými dřevěnými sloupy, propojené stříškou. Pergola je buď zastřešená a poskytuje příjemný stín za horkých letních dnů anebo jen částečně stíní a okázale prezentuje rozmanitost typů. Může být v podobě altánku, zahradní besídky, domečku. Vše záleží na tvořivosti a nápaditosti majitele, ale také zručnosti.

Hledáte vhodný materiál pro zastřešení pergoly? Ideální jsou pevné polykarbonátové desky s dlouhou životností.
Posuvná pergola bílá
Posuvná pergola bílá

Všude v prostoru zahrady


Ozdobná pergola je tak pěkný doplněk zahrady, že může být kdekoliv v prostoru a všude se bude vyjímat svou originalitou. S popínavými rostlinami nebo růžemi je pergola chloubou zahrady. Je to taková vstupní brána do pohádky.

Pergola může spojovat zahradu s obydlím a je tedy zajímavě řešená, může být umístěna na terasu a obohatit i tak sám o sobě vkusný prostor o další rozmanitost.

Zahradní pergola
Zahradní pergola

Kompletní sestava


Pergola v podobě domku, plotu, terasy, střechy a jiných variant vytvoří dohromady jeden nádherný celek, který nenechá na pochybách nikoho, že se jedná o překrásné dílo člověka a jeho tvořivých rukou v součinnosti s přírodou. Ta se postará o květinovou ozdobu s kouzelnou vůní a lehkostí, že si budete připadat jako ve snu.

Zámecké zahrady jsou charakteristické tím, že je zdobí venkovní pergoly a v letním období jejich poutavost podpoří krása pestrobarevných květin. V celkovém pojetí tvoří nádherný doplněk zámeckého skvostu.

Pergola je svou podstatou výsledkem zdařilého díla, které člověk vytváří ke své radosti a užitku.

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti