Upravit stránku

Klasické interiérové žaluzie jsou často nudné. Má je každý. Co takhle sáhnout po neotřelém řešení vnitřního stínění, které bude nejen funkční a praktické, ale zároveň se stane skvělým designovým doplňkem domu. Věřte, že máte z čeho vybírat! 

V minulém článku jsme vám představili jedny z nejoblíbenějších interiérových rolet – římské rolety. Dnes nezůstaneme pozadu a ukážeme vám možná méně obvyklé, ale rozhodně zajímavé plisé a baldachýny.

Plisé - dokonalé stínění do oken i do pergoly

Název „plisé" k nám přišel z francouzštiny, kde znamená doslova „přeložený". Látka se nejprve přeloží (tzv. vrapování), zahřeje a následně se pomocí plisovacích strojů lisuje. U přírodních vláken se plisování narušuje praním, ale u tkanin z polyesteru je plisování trvalé.

Látka překládaná tímto specifickým způsobem našla největší zastoupení v módním průmyslu, ale i ve stínicích technologiích ji umíme dobře využít. Plisé má totiž jednu obrovskou výhodu - můžeme ho použít i na zastínění atypických tvarů oken. Skládaná tkanina se perfektně přizpůsobí dokonce i kulatým či trojúhelníkovým oknům. Plisé doporučujeme i pro zastínění pergoly, kde vypadá velmi elegantně. Je uchycené v hliníkovém rámu, a tak skvěle drží i na střešních oknech a vodorovných skleněných plochách.

Jak funguje plisé v interiéru


Další výhodou plisé je široký výběr ze vzorníku látek. Nejenže máte k dispozici řadu barevných odstínů, ale i nejrůznějších zajímavých vzorů, které váš interiér obohatí o nový designový prvek. Například česká firma MARON CZ nabízí přes 200 typů látek pro plisé stínění.

Plisé od české firmy MARON CZ

Plisé od české firmy MARON CZ

Baldachýny zastíní i extrémně velké plochy


Baldachýny se uplatňují především při zastínění vodorovných ploch, ale krásné budou i na klasických oknech. Jedná se o velmi odolnou pevnou tkaninu, která se pomocí posuvného systému shrnuje. V případě, že baldachýn roztáhnete na celou plochu, je napnutý. Když ho ponecháte v neroztaženém stavu, jednotlivé sklady se efektně prověsí a stínění vypadá skutečně zajímavě. Výhodou baldachýnů je, že s ním zastíníte i velká okna, střechy nebo třeba výlohy.

Komfortní ovládání interiérového stínění


Nejen venkovní žaluzie a rolety potřebují dálkové ovládání. Elektromotor vám zpříjemní také ovládání interiérového stínění. Zvlášť u plisé a baldachýnů, které mohou být umístěné ve vysokých výškách nebo na velkých plochách, se takové elektrické ovládání hodí. Jedním stiskem tlačítka si tak regulujete intenzitu světla v interiéru, aniž byste museli vstát z gauče.

Ale samozřejmě je jen na vás, zda zvolíte komfortní elektrické ovládání, nebo dáte přednost tradičnímu manuálnímu ovládání na řetízek či šňůrku.

Baldachýn jako stínění pergoly (MARON CZ)

Baldachýn jako stínění pergoly (MARON CZ)

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti