Upravit stránku
Dejte vale vysokým účtům za elektřinu či plyn. Vytápění nás přijde stále dráž, a to letos nebyla téměř žádná zima! Pokud máte neustálých nedoplatků za plyn už vážně dost, investujte do kvalitního zateplení střechy či stropu. Díky nám můžete ušetřit za práci - máme pro vás návod, díky kterému nebude zateplování šikmé střechy či stropu nic složitého.
Ceny energií se neustále zvyšují a nás polévá pot pokaždé, když slyšíme, o kolik korun jejich cena opět vzrostla. Než abyste lamentovali nad vyúčtováním, popřemýšlejte o investici do zateplení domu. Určitě se totiž vyplatí. Nejvíce tepla uniká starými okny, která profukují, dále také fasádou. Až 20 % tepla uniká nezateplenou střechou či stropem. V nezatepleném domě se ale nebydlí dobře ani v létě. Zdi se přehřívají a uvnitř je pak mnohdy hůře, než venku. V parném létě je pobyt v nezatepleném podkroví téměř nesnesitelný.
V případě obytného podkroví přistupujeme k zateplení šikmé střechy. Pokud podkroví nevyužíváme, zateplíme strop, abychom zbytečně nevytápěli velký prostor.
Zateplení šikmé střechy u novostavby
Zateplení šikmé střechy u novostavby je samozřejmostí.

Zateplení šikmé střechy krok za krokem

  1. Střecha se vždy zatepluje minerální vatou. Její nejdůležitější vlastností je paropropustnost. Lze ji umístit do míst s vysokou vlhkostí. Zároveň má ale vynikající tepelně a zvukově izolační vlastnosti. Síla zateplení střechy by měla činit minimálně 25 cm. Čím silnější vrstva, tím samozřejmě lépe.
  2. Pečlivě si spočítejte, kolik kubíků vaty spotřebujete. Při odběru většího množství dostanete ve stavebninách slevu. Mnohdy se ale vyplatí objednat minerální vatu online. Vatu seženete buď smotanou, nebo v deskách. Výhodou smotané vaty je lepší skladování.
  3. Zateplení šikmé střechy se provádí mezi a pod krokve. Minerální vatu nařežte podle světlé vzdálenosti krokví, na každé straně přidejte 2 cm. Vatu stačí mezi krokve zatlačit, bude držet, dokud se na ni nepoloží další vrstva.
  4. Po vyplnění krokví následuje montáž roštu - dřevěného nebo kovového. Do připraveného roštu vkládejte nařezané kusy izolace tak, aby se jednotlivé vrstvy izolace navzájem překrývaly. Při vyplňování roštu buďte pečliví, nesmí vzniknout žádné netěsnosti.
  5. Následuje instalace parotěsné zábrany. Dbejte na to, abyste ji umístili správnou stranou dolů. Parotěsná zábrana zamezí prostupu vlhkosti z vnějšku budovy, zároveň slouží jako další tepelná izolace.
  6. Poslední vrstvu tvoří sádrokartonová deska či dřevěné palubky. 
Nevýhodou minerální vaty je její velká prašnost při práci. Doporučujeme proto používat vhodné pracovní oděvy a respirátory.
Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti