Upravit stránku

Koupelna je místnost, do které se několikrát denně vracíme. Měla by tedy být uzpůsobená potřebám celé rodiny, od rozmístění skříněk, až po umístění vhodného osvětlení. A jak tedy správně rozmístit světla po vaší koupelně? Základní rada zní: Nespoléhejte pouze na jedno centrální světlo v koupelně, a zaměřte se spíše na drobné osvětlení rozmístěné po celé místnosti.

Před realizací nové koupelny je dobré si dopředu rozmyslet rozmístění svítidel. Vyhnete se tak případným opravám v budoucnosti. Před nákupem konkrétních světel se ujistěte, že vámi vybraná světla jsou vhodná do koupelny. Světla by měla být odolná vůči vlhkosti, neměl by jim vadit ani přímý kontakt s vodou.

Jaká světla využívat v koupelně?


V koupelně je vhodné nevyužívat centrální světlo, ale naopak více bodových světel, které osvětlí právě tu část koupelny, kterou potřebujeme. Toto pravidlo platí i v případě, že v koupelně máme okno a je možné ji osvětlovat přirozeným světlem. Přirozené světlo nemusí v mnoha případech plně dostačovat a jeho ideálním doplněním se mohou stát právě vhodně umístěná bodová světla. Důležité je při plánování světel v koupelně také brát v úvahu potřebu svítit každým světlem v jiný čas. Každé bodové světlo by mělo být ovládané samostatným vypínačem

Tato originální světla najdete v e-shopu Dekoart.
Tato originální světla najdete v e-shopu Dekoart.

Jak světla v koupelně rozmístit?


Klíčové body, které nejčastěji v koupelně využíváte, je vhodné osvětlit bodovým světlem. Toto pravidlo platí dvojnásob v případě, že máte koupelnu větší, než 2 metry čtvereční. Uvědomte si své každodenní činnosti, které v koupelně vykonáváte. Světlo určitě umístěte nad zrcadlo, či do blízkosti zrcadla. Dbejte na to, aby světlo nesvítilo vám do očí, či přímo do zrcadla. V případě, že by světlo svítilo přímo do zrcadla by se vám mohlo odrážet do obličeje a tím by se světlo stávalo nepříjemné a téměř nesnesitelné pro po ránu unavené oči.

Světlo je nezbytné umístit také do blízkosti sprchového koutu či vany. Toto světlo by nemělo být příliš silné a nemělo by vám svítit přímo do očí. Pro navození příjemné atmosféry při večerní koupeli je bonusem tlumené světlo, to si můžete také zařídit volbou vhodného osvětlení.

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti