Upravit stránku
Dáváte přednost energeticky úsporným spotřebičům a úsporným autům? Dejte přednost i energeticky úspornému a osvědčenému stavebnímu systému VELOX od firmy Hoffmann spol. s r. o.

Zdá se, že se již nacházíme na prahu výrazné změny ve stavebnictví, kterou je realizace staveb energeticky úsporných, přátelských k jejich obyvatelům i k životnímu prostředí.

Proč se rozhodnout pro stavební systém Velox?


Nízké náklady na bydlení, především na energii, zajišťují udržení základní kvality života i v dobách méně ekonomicky příznivých a ve stáří. Jaký dům si dnes postavíte, bude mít nepochybně ve velké většině vliv na váš další život velmi dlouho, často i na celý život.

Firma HOFFMANN spol. s r. o., Chrudim staví od roku 1991 úsporné domy technologií ztraceného bednění VELOX. Tato rakouská technologie vznikla před více než padesáti lety a neustále se vylepšuje, především její tepelněizolační vlastnosti, realizují se stavby energeticky úsporné, nízkoenergetické a také stavby pasivní.

Mezi novinky společnosti Hoffmann z posledních let patří 5 katalogových domů v kategorii pasivních rodinných domů, které byly připraveny dle podmínek programu Zelená úsporám s možností získání dotací. Vyznačují se celkovou roční měrnou spotřebou tepla do 20 kWh/m2, úplnou nezávislostí na zdroji plynu a minimální spotřebou elektrické energie.

Rodinný dům Minerva passive
Rodinný dům Minerva passive
 
Rodinný dům Prima passive
Rodinný dům Prima passive

Příjemné klima i bez klimatizace


Firma HOFFMANN je největším dodavatelem stavebního systému VELOX v Evropě, a to jak pro rodinné domy, tak pro domy bytové, pro školy, nemocnice, domy pro seniory, administrativní budovy atd. Vedle výrazných úspor nákladů na vytápění je u technologie VELOX vysoce oceňována i jejich akustika s útlumem 51 dB. Vysoká tepelná setrvačnost obvodových i vnitřních stěn umožňuje akumulovat především na jaře a na podzim teplo získané slunečním zářením přes den, které je večer a v noci vyzařováno zpět do prostoru.

Domy VELOX jsou proto navrhovány s výrazným prosklením na jižní stranu stavby. Naopak v létě je tato setrvačnost využívána k ochlazení vnitřních stěn větráním večer a v noci, přes den potom setrvačnost stěn udržuje v domě příjemné klima. V domech VELOX není tedy potřeba klimatizace, která je náročná investičně i svými náklady na provoz.

Rodinný dům Lime 20 passive
Rodinný dům Lime 20 passive
Rodinný dům Spruce 20 passive
Rodinný dům Spruce 20 passive

Technologií VELOX jsou již dnes stavěny:

  • Prima passive (měrná potřeba tepla na vytápění 14,3 kWh/m2.a)
  • Minerva passive (měrná potřeba tepla na vytápění 17,6 kWh/m2.a)
  • Spruce 20 passive (měrná potřeba tepla na vytápění 14,0 kWh/m2.a)
  • Lime 20 passive (měrná potřeba tepla na vytápění 14,0 kWh/m2.a)
  • Maple 20 passive (měrná potřeba tepla na vytápění 17,0 kWh/m2.a)

Chcete-li bydlet úsporně a v hezkých rodinných domech, rádi vám podáme další informace k naší kompletní nabídce úsporných domů a dalším službám. Napište si o katalog pasivních domů společnosti Hoffmann a vyberte si krásný a úsporný dům podle svého gusta.

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti