Upravit stránku
Jestliže obýváte podkroví, určitě víte, že občas je problém sehnat kvalitní a hlavně účinné zastínění střešních oken. Přitom možností je hned několik. Moderní stínění bude nejen funkční, ale ještě navíc designové. Stačí si vybrat.

Nejčastější problém u stínění střešních oken


Na střešní okno nemůžete použít úplně stejnou stínicí techniku jako na klasická okna. Důvod je prostý - plocha střešního okna je šikmá (často i vodorovná). Proto musí stínění na okně dokonale držet, nesmí nikde odstávat, protože mezerami by vám šlo do interiéru světlo. Z toho vyplývá, že stínicí technika musí být vyrobená přímo za účelem stínění šikmých ploch.

Skládané plisé, ozdoba každého interiéru


Plisé je velmi oblíbené pro svůj desing. Jedná se o vodorovně skládanou tkaninu připevněnou nahoře i dole v hliníkovém profilu. Moderní modely plisé mají pohyblivý horní i dolní profily, a tak je lze otevírat z obou stran. Plisé je velmi flexibilní - přizpůsobí se téměř jakémukoliv tvaru okna. Tzv. stropní plisé má speciální systém fixace, který dokonale vypíná látku v každé pozici. Velkou výhodou je široký výběr nejrůznějších typů, barev a vzorů látek.

Plisé společnosti MARON CZ
Plisé společnosti MARON CZ

Můžete si dovolit i rolety


Oblíbili jste si látkové rolety a rádi byste je měli i v podkroví? Pak to není žádný problém. Roleta pro střešní okno má pružinu upravenou tak, že při povolení tahu nearetuje, ale naopak zůstává pořád v záběru. Díky tomu je stále napnutá a na okně skvěle drží. Vybírat můžete z mnoha typů látek a k dostání jsou samozřejmě i zatemňující.

Představujeme vám novinku SUN-ZIP


Absolutní špičkou ve stínění střešních oken je nový systém SUN-ZIP pro pergoly, zimní zahrady, střešní okna, světlíky a další plochy, které je velmi obtížné zastínit. Systém se podobá venkovním roletám - montují se z exteriéru. Díky tomu nejenže zastíní interiér, ale odrazí sluneční paprsky, ještě než dopadnou do okna a účinně tak zabraňuje přehřívání interiéru.

Rolety SUN-ZIP mají aktivní napínací systém a díky tomu dokonale zastíní šikmé, svislé i horizontální plochy. Protože je látka připevněná ve vodicích lištách, nevzniká žádný průsvit mezi roletou a rámem okna. Systém zároveň umožňuje hned několik způsobů montáže, které určují, jakým směrem se bude roleta pohybovat. Roletu SUN-ZIP ovládáte manuálně nebo dálkově, což se vám u střešních oken určitě hodí.

Rolety SUN-ZIP od Maronu
Rolety SUN-ZIP od Maronu
Při řešení stínění střešních oken vám ochotně poradí v české firmě MARON CZ. Rolety a plisé vyrábějí vždy na míru a výsledek je proto vždy stoprocentní.
Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti