Upravit stránku
Léto nekompromisně chystá svůj konec a o slovo se hlásí podzim a zima. S nimi přichází i topná sezóna, na kterou se netěší žádný zodpovědný živitel rodiny. V hlavě se mu zase honí otázka „tak na kolik mě to asi letos vyjde". A my vám s jistotou můžeme říci: „táto, letos to bude fakt málo"!

Skoncujte s topením pánubohu do oken. V zimě musíme topit a musíme i větrat. Ale nemusíme drahocenné teplo zbytečně promrhat. Stačí si pořídit spolehlivý rekuperační systém a je po problémech. Okna můžou být klidně celou zimu zavřená. Vzhledem k pořizovací ceně rekuperační jednotky a celého větracího systému je návratnost investice vzhledem k úsporám tepla sporná. Zvýšení kvality bydlení je ovšem nesporné.

A jak vlastně rekuperace funguje? Jedná se v podstatě o zpětné získávání tepla z odpadního vzduchu. Místo toho, abyste doma do nekonečna dýchali vzduch plný nečistot, alergenů a bakterií, rekuperace ho vyčistí, zbaví vlhkosti a vrátí zpět už ohřátý. Náklady na vytápění tak přirozeně klesají a odpadá klasické větrání. Tomu se říká nucené větrání. A víte, co je ještě lepší? Rekuperace v létě ochlazuje.

"Nucené neboli řízené větrání je v dnešní době nezbytnou součástí zdravého bydlení. Ceny energií stoupají a poptávka po komfortním bydlení také. Energetickou náročnost budov zlepšíme jejich izolací. S tím souvisí větší náročnost na větrání a udržení kvalitního klima uvnitř domu. Při větrání klasickým způsobem dochází k velkým tepelným ztrátám a kvalitní izolace tak ztrácí smysl. Navíc narůstá riziko plísní a množení nejrůznějších alergenů v celém domě. Čerstvý vzduch je nezbytný pro naše zdraví a tudíž ho nemůžeme opomíjet. Pro zajištění neustálého přísunu čerstvého a čistého vzduchu, odsávání vlhkého a vydýchaného odpadního vzduchu a snížení tepelných ztrát slouží řízené větrání. Optimální větrání zajišťuje vzduchotechnická instalace s rekuperační jednotkou." Říká odborník na rekuperační systémy ze společnosti Multi-VAC, spol. s.r.o.

Rekuperace není drahá záležitost


Rekuperační systém není žádný luxus, ale naopak se pomalu stává součástí každé nové domácnosti. Využijte například právě probíhající akci na rekuperace Venus od Multi-VAC, spol. s.r.o. Můžete ji získat s 20% slevou až do konce tohoto roku. Rekuperační jednotky Venus se skládají z rekuperačního výměníku, dvou ventilátorů, vzduchových filtrů a ovládacího panelu. Zvládají předat až 93 % tepla a vám tak stačí dohřívat vzduch v bytě jen minimálně. Větrání si kontrolujete a nastavujete jeho intenzitu přes ovládací panel.

venus - rekuperace

Pomůžeme vám vybrat ideální rekuperaci

Nejdůležitějším kritériem pro posouzení kvality rekuperace je její účinnost (schopnost předat studenému vzduchu co nejvíce tepla ze vzduchu odváděného). Zjistíte tak, jak moc je vzduch ohřátý. Účinnost je ovlivněna především konstrukcí výměníku. Dále vás zajímá také příkon rekuperace, který by se měl pohybovat kolem 100 W při plném výkonu. Důležitá je i hlučnost jednotky (kolem 40 dB - pro představu asi jako zapnutá myčka).

 

Shrňme si výhody rekuperací:

  • energeticky úsporné větrání
  • hygienické (čistí vzduch od alergenů a bakterií)
  • minimální tepelné ztráty
  • nehrozí vnik pachu a hmyzu zvenčí jako při větrání okny 
Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti