Upravit stránku
Léto je většinou pro děti tím nejoblíbenějším obdobím v roce. Nemusejí do školy, mohou být dlouho vzhůru, běhat po venku a užívat si sluníčka a koupání. Nejlepší zábavou jsou samozřejmě hry s kamarády. Ale co když jsou zrovna s rodiči na dovolené? Pomůžeme vám vybrat vhodné hračky k jejich zabavení.

Jak docílit toho, aby se vaše dítě o prázdninách nenudilo? Hlavním úkolem je: nesedět u počítače. Dlouhé sezení nesvědčí dětské páteři, která potřebuje hlavně pohyb. V pozdějším věku se zanedbaný pohyb projevuje problémy s páteří, bolestmi hlavy a kloubů. Odhalte tyto problémy včas. Jak? Řekněte svému dítěti, aby se předklonilo a sáhlo si na špičky u nohou. Pokud mu to jde velmi ztuha, heká a naříká, pak je to špatně. Má zkrácené svalstvo, což byste v jeho věku neměli dopustit.

Chápeme, že rodiče nemají dva měsíce prázdnin a nemohou tedy podnikat každodenní výlety se svými dětmi. Co takhle po práci vyrazit na kratší procházku, malou projížďku na kole nebo třeba jít si zaplavat do blízkého rybníka? Pohyb prospěje nejen dětem, ale i vám.

Parťák do každého bazénu

Nejoblíbenější dětskou zábavou je dovádění v bazénu. Co takhle ji trochu okořenit? Skluzavky do vody jsou vyrobené z odolného plastu, který odolává náporu dětí, slunečním paprskům i rozmarům počasí. A aby to pořádně klouzalo, je vybavená přípojkou na zahradní hadici. Nemusíte se bát ani o bezpečnost svých dětí. Skluzavka má zvýšené okraje, které zabrání tomu, že by mohlo dítě i při rychlejší jízdě vyletět.

Kdo vyskočí výš


Příznivý vliv na posílení svalů a vývoj páteře má také skákání. Neváhejte dětem pořídit trampolínu, na které se skutečně vyřádí. Pohybem děti zároveň rozproudí lymfatický systém, trénují dýchání a celkově posilují svou kondičku. Jako rodiče myslete ale na bezpečnost a určitě jim pořiďte trampolínu s ochrannou sítí. Trampolína by vždy měla stát na pevném rovném základě a nijak se neviklat

Děti na trampolíně

Na projížďku i s těmi nejmenšími

Pro děti od 2 let, které jsou ještě malé na kolo, jsou vhodná odrážedla pro nejmenší. Jsou nejen zpestřením obyčejné procházky, ale zároveň dětem pomáhají trénovat stabilitu pro budoucí jízdu na kole. Aby se dětem jezdilo co nejlépe, kupte jim už kvalitnější odrážedlo s nafukovacími koly a brzdou. K některým odrážedlům lze dokonce dokoupit přídavná šlapátka a stává se z něj kolo.

Odrážedlo pro děti
A co když prší? Sedněte si kolem stolu a zahrajte si nejoblíbenější deskové hry - Sázky a dostihy, Člověče nezlob se nebo třeba Monopoly.
Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti