
- Hledaný výraz musí mít více jak 2 znaky.
Nedělejte ze svého sklepa skladiště a uspořádejte ho tak, aby byl každý centimetr místa využit! Uvidíte, že pak oceníte, když vám ze skříní zmizí sezónní věci na kempování nebo lyžování. Věci do sklepa nanášíte postupně, a tak se vám může zdát, že je tam neustále nepořádek. Pořízením vhodných úložných prostorů se tohoto dojmu můžete snadno zbavit.
Nepostradatelnou součástí každého sklepa jsou regály. Pořiďte si buď kovové, na těžší věci, jako je například nářadí nebo dřevěné. Do nich pak umístíte kartonové krabice, plastové úložné boxy, které ochrání například hromadu plyšáků, kterých se vaše dítko nechce zbavit, před vlhkem a hlavně prachem. Některé jsou navíc průhledné, takže perfektně víte, co v nich je, aniž byste je museli rozdělávat. Pokud chcete do sklepa odkládat momentálně nepotřebné papíry, dokumenty nebo knihy, kupte si archivní kontejnery, které je taktéž ochrání před vlhkem.
Skladování zeleniny a ovoce ve sklepě má samozřejmě svá pravidla. Nemůžete si tam naskládat, co chcete bez ladu a skladu. Pokud si v zimě rádi pochutnáte na jablkách a sem tam upečete štrůdl, potřebujete sklep s teplotou mezi 3-6 stupni Celsia. Jablka určená ke skladování otrhejte ještě předtím, než úplně dozrají.
Nyní přichází na řadu rozhodnutí - chcete skladovat jablka nebo brambory? Obojí vedle sebe totiž nejde. Jablka by načichla a zkazila si chuť. Stejně tak nelze skladovat mrkev vedle rajčat, protože by zhořkla, rajčata "vysávají" z cibule říz, jablka a rajčata rychle zežloutnou vedle petržele, kapusty a okurek.
Brambory skladujte zásadně na tmavých místech. Jinak zezelenají a jsou jedovaté. Ještě před samotným uskladněním je pečlivě zkontrolujeme a vyřadíme brambory nahnilé nebo poškozené při sběru.