Upravit stránku
Zaplacením za stavbu domu či bytu náklady na bydlení zdaleka nekončí. Dům, ve kterém žijeme, obvykle vyžaduje další investice do provozu, energie a vytápění. Levné bydlení tedy neznamená jen pořízení levné stavby, ale také stavby, jejíž užívání nás nebude moc stát.

Dům snů téměř za hubičku


Základní otázka zní - kolik nás to bude stát? Na začátku si udělejte malý průzkum. Prolistujte pár katalogů, vyhledejte si reference architektů. Brzy zjistíte, že ceny staveb se mohou velmi lišit. Jejich výše závisí na použitých materiálech, terénu, způsobu realizace a v neposlední řadě na firmě, která stavbu uskuteční. Dobrá zpráva je, že v moři nabídek lze nalézt i takové, které uspokojivě vyřeší poptávku po finančně nenáročné stavbě a zároveň stavbě, jejíž užívání nás v budoucnu nebude moc stát. Levné bydlení opravdu existuje!

Dřevostavby - triumfální návrat ke kořenům


Používání dřeva jako stavebního materiálu je nejspíš staré jako lidstvo samo. Zároveň ale patří k materiálům moderním a splňuje i ty nejnáročnější nároky na kvalitu i úspornost bydlení.

Jak by se vám líbilo mít svůj nový dům postavený do tří měsíců? Navíc s minimálními náklady?

Dřevostavby umožňují stavbu tzv. suchou cestou. Domy využívající např. sendvičový systém jsou mnohdy připraveny u výrobce a v podobě velké skládačky dovezeny na místo realizace a zkompletovány na připravené základové desce. Jako obrovské lego vám dům poroste přímo před očima.

Oblíbený dům Charis - www.hoffmann.cz
Oblíbený dům Charis - www.hoffmann.cz
Dřevo je ekologické, má velmi dobré tepelné i zvukově izolační vlastnosti, krásně vypadá. Po přidání vnější izolace nebo zateplení získáme nízkoenergetický dům, který bude v následujících desetiletích obrovskou úlevou pro naše peněženky.
Myslete ekonomicky a řekněte ano nízkoenergetickému bydlení. Bungalovy na klíč jsou chytrým řešením, jak bydlet za příznivé ceny.

Nenáročný provoz


Dobře zaizolovaný dům je základem co nejnižších nákladů na jeho užívání. Nízkoenergetické či dokonce tzv. pasivní domy se v porovnání s náklady, které vyžadují běžné stavby, mohou zdát jako zázrak. Dosahují až 90% úspory.

Jak toho docílit? Kromě již zmiňované stavby je nedílnou součástí funkčnosti takového domu tzv. řízené větrání s rekuperací vzduchu - externí odkaz . Zajišťuje jednak zdravé ovzduší v domě, ale také příjemnou teplotu bez výkyvů po celý rok. Nízkoenergetické montované rodinné domy sice potřebují systém vytápění, ale jeho provoz není náročný. Představte si, že v zimních měsících půjdete přiložit např. do krbových kamen jen obden.

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti