Upravit stránku

Dnešní moderní architektuře vévodí minimalismus. Společně s neustálým rozvojem a zdokonalováním stavebních technologií tak přeje doba i plochým střechám, a to nejenom na veřejných budovách, ale zejména na rodinných domech. 

Aby však střecha plnila svou hlavní, nejdůležitější funkci, tedy chránila dům před nástrahami počasí, musí být kvalitně provedená do nejmenšího detailu. Záleží především na kvalitě hydroizolace.

Jak na spolehlivou izolaci střechy

Ještě pár desítek let zpátky se ploché střechy netěšily přílišné oblibě. Vinou nekvalitních materiálů a zastaralých technologií do nich totiž po poměrně krátké době začalo zatékat. Zlaté české ručičky kutilů v tomto případě také moc nepomohly. Pokud však necháte izolaci střechy zkušené firmě, bude mít stejnou životnost jako klasická šikmá střecha. 

Zásadní je použití vhodných materiálů pro hydroizolaci. Jedná se o nejsvrchnější vrstvu střechy, která je vystavována nejrůznějším rozmarům počasí. Musí spolehlivě zabránit průniku vody a vlhkosti do samotné konstrukce. Mezi nejrozšířenější patří PVC fólie pro izolace střech.

Izolace plochých střech fóliemi Protan
Izolace střech rodinných domů

Představujeme vám norskou kvalitu, PVC fólie Protan

Hydroizolační fólie Protan vyřeší problémy se zatékáním střechy jednou provždy. Hodí se jak pro rekonstrukce, tak pro novostavby. Vynikají především svými nadstandardními mechanickými vlastnostmi:

Hydroizolace zelené střechy
  • vysoká pevnost v tahu i trhu,
  • stálost za velmi nízkých i vysokých teplot,
  • je samozhášivá, obsahuje příměsi zabraňující hoření, 
  • je protiskluzová, což zajišťuje bezpečný pohyb po střeše,
  • má velmi dlouhou životnost, i 30 let staré fólie v testech vykazují perfektní mechanické vlastnosti.

Hydroizolace Protan dokonale přilnou k podkladu, a to i v případě spojů, které se svařují horkým vzduchem. Mezi nejrizikovější místa při izolování střechy totiž patří ta, kde se fólie napojuje – kolem komínů, světlíků, střešních výpustí apod. Zkušený izolatér si však díky své zručnosti a měkčeným fóliím Protan s těmito problémy poradí. 

Na designu střechy záleží

PVC fólie Protan jsou vhodné zejména pro šikmé a obloukové střechy, a to včetně svislých aplikací. V takových případech je střecha často důležitou designovou součástí celé stavby, proto je důležité, aby byla nejen plně funkční, ale také dobře vypadala. Dlouhá životnost, mechanická pevnost, minimální údržba a možnost širokého výběru barev a profilů předurčují hydroizolace Protan k vytváření výjimečných, atypických střech a inovativních projektů. 

Střechy jsou totiž často nazývané tzv. pátou fasádou. Řadí se mezi nejdůležitější ochrannou vrstvu celé stavby. I když ji z běžného pohledu nevidíme, neznamená to, že musí být nudná. Izolační fólie Protan umožňují architektům využít tvořivosti a na střechu zajímavým způsobem upozornit.


Firma Izolprotan je výhradním zástupcem norské společnosti Protan pro Českou republiku. V oboru hydroizolací se pohybuje přes 20 let. Zabývá se také samotnou izolací střech rodinných a bytových domů, průmyslových budov a výrobních hal, teras nebo třeba zahradních jezírek.


Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti