Upravit stránku
Káva - nápoj, který každým rokem získává nové a nové "fanoušky". Propadnout kávě není nic těžkého. Vždyť přece v klidu si dopřát šálek aromatického a lahodného ebenově hnědého moku je pro mnohé z nás potěšením. I doma si můžete kávu vychutnat. Chce to jen pořídit si espressovač. Nebo kávovar?
Vychutnat si šálek kávy doma? Ano, dnes to není nic nemožného. Stačí si pořídit kvalitní kávovar. Nabídka trhu je více než pestrá. Proto při výběru nedejte pouze na vzhled, ale soustřeďte se také na některé hlavní vlastnosti přístroje.

Kdy se rozhodnout pro espressovač?


Jestliže patříte mezi zarputilé kafaře, kteří si nechtějí "kazit" kávu cukrem a mlékem, je pro vás jasnou volbou espressovač. Milovníci hutné kávy s výrazným aroma a jemnou chutí jej ocení každý den.

Základem dobré kvalitní kávy je přepaření čerstvě namleté kávy vodou o teplotě cca 90°C. Druhým kritériem jsou perfektní kávová zrna - různé řady káv. Výsledné aroma a síla kávy záleží také na tlaku, který přístroj má. Počet barů - tlak pressovače - by pro vás měl být jedním z rozhodujících kritérií. Vybírejte pressovač s tlakem okolo 15 barů.

Automatické a manuální presovače


Vybírat můžete také mezi automatickým a manuálním pressovačem. Rozdíl mezi nimi je patrný již z jejich názvu. Automatické presovače Vám kávu přípraví kompletně. Jejich výhoda spočívá ve velmi snadné přípravě pressa. Kávu namelou, stlačí a pak i přepaří. Použitou přepařenou kávu sami vyhodí do nádoby pro to určené.

Dopřejte svým hostům vynikající kávu na rautu či banketu. Jednoduché ovládání espressovačů i kávovarů vám usnadní práci s obsluhou.
Manuální presovače jsou pro ty, kteří si umí kávu namlít i napěchovat. Páková espressa nemají zabudované mlýnky a ani se nebudou sami čistit. Presovač si po přípravě kávy musí také vyčistit. Tyto pressovače se nejčastěji používají v profesionálních provozech.
Pressovač DeLonghi - www.eod.cz
Pressovač DeLonghi - www.eod.cz
Kdy postačí kávovar?
Když si kávu rádi upravujete decinkou mléka a dvěma kostkami cukru, určitě vám postačí kávovar. Překapávaná káva nemá sice tak výrazné aroma, ale umí zahřát stejně dobře. Navíc, když nebudete mít chuť právě na kávu, můžete si stejným způsobem připravit váš oblíbený sypaný čaj. Stačí do přístroje nasypat místo kávy čaj.
Kávovar Mellita - www.eod.cz
Kávovar Mellita - www.eod.cz

Kávovary s časovačem


Nechte se vzbudit omamnou vůní čerstvě připravené kávy každé ráno. Stačí si v obchodě vybrat kávovar s časovačem. Pak už nastavíte čas, kdy se má přístroj zapnout a kouzlo je dokonáno. Takzvaně přijdete k hotovému. Jestliže ráno spěcháte a často nemáte čas ani na ranní čaj či kávu, zajistí vám  kávovar s časovačem výraznou úsporu času.

A co vy? Jste zastánci výrazného aroma a pořídili byste si špičkový pressovač, nebo se spokojíte s kávovarem?

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti