Upravit stránku
Sluníčko svítí, ptáčci zpívají, příroda se pomalu probouzí. Dokonce i kalendář ohlásil příchod jara. I my bychom se měli probudit ze zimního spánku a vyjít ven na zahradu. Podívat se, co zima natropila s naším trávníkem a rostlinkami a zda mrazem nepopraskala okna u skleníku.

Březen, sníh definitivně opustil prostor našich zahrad a ze zelenající se travičky vykukují cibulnaté rostlinky: sněženky, bledule, krokusy, kosatce violky. Květy pozorujeme nejen na trávě pod nohama, rozkvétat začínají i okrasné dřeviny, jako je vrba jíva nebo dřín.

Abychom si mohli v létě v klidu užívat příjemného posezení v zahradě u našeho domu, měli bychom teď začít se zahradními pracemi. V tomto období již sejmeme z rostlinek ochranu proti chladu, ze záhonů s trvalkami odstraníme chvojí nebo listí a použijeme kompost, kterým záhonky pohnojíme. Jehličnany rozvážeme, naopak stromkové růžičky přivážeme k tyčkám, aby se po nich mohli plazit.

Zahradní doplňky pro milou atmosféru


Jakmile máme práci hotovou, můžeme se vrhnout na zkrášlování zahrady pomocí různých zahradních doplňků. Vzhledem k tomu, že primární funkcí zahrady je relaxace, odpočinek a trávení volného času, měli bychom se poohlédnout po nějakém vhodném zahradním nábytku.

Dřevěný zahradní nábytek
Dřevěný zahradní nábytek rozzáří barevné polstrování a ubrus - www.vetr.cz
Dnes lze vybírat z nepřeberného množství materiálů, ze kterého se nábytek vyrábí. Klasici jistě zvolí dřevěný nábytek nebo tzv. teakový dřevěný nábytek, který je odolnější a nenáročný na údržbu. Nábytek lze kombinovat s různými látkovými doplňky, aby posezení bylo ještě příjemnější.
Pohodlně se usaďte a relaxujte obklopeni zelení. Zahradní lavička je klasika, která se nikdy neokouká a zároveň vám bude dobře sloužit dlouhá léta.
Když už se máme na čem kochat, vyvstává otázka, čím se kochat. Velmi oblíbená jsou zahradní jezírka nebo rybníčky. Jedná se o zmenšené kopie přírodních vodních ploch, pro něž je typický nepravidelný tvar a hustý porost kolem, který vytváří přirozený přechod mezi jezírkem a zahradou. Když do jezírka nasadíte ještě rybičky, máte pěkný kus živé přírody přímo ve vaší zahradě.

Pro rodiny s dětmi je ideálním zahradním doplňkem dětské hřiště. Postačí k tomu jen trochu volného prostoru a můžete se dát do práce. Hřiště si můžete postavit sami, pokud patříte ke zručným kutilům, nebo si lze na sestavení najmout firmu. Ideální období pro stavbu dětského hřiště je právě teď, na jaře.

Atrakce lze jakkoli nakombinovat podle vlastního uvážení. Lze zakomponovat prvky jako například skluzavku, houpačky, horolezecké stěny, přístřešky, provazové žebříky, dokonce i doplňky jako volant pro kluky a kuchyňku pro děvčátka.

Nečekejte až zahrada samovolně zaroste plevelem, nebo až ze stromů začne padat listí. Vězte, že nejideálnější období pro zkrášlování vaší zahrady je právě teď!
Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti