Upravit stránku

Udělat z malého prostoru útulné místo k žití není žádný oříšek. I v centru města si můžete vytvořit domov, ve kterém se budete cítit dobře. Ukážeme vám, jak na to.

1. Vsaďte na textil

Polštářů a přehozů není nikdy dost. Sice mohou být náročnější na údržbu, nic váš byt ale nezútulní tak rychle a levně.

2. Nepodceňujte sílu závěsů

Klasické látkové závěsy, ale i ozdobné závěsné prvky dokážou proměnit celý pokoj jako mávnutím proutku.

3. Probuďte pokoj k životu pomocí barev

Ať už zvolíte barevné stěny, nebo výraznější doplňky, váš byt bude působit veseleji. Pamatujte však, že se nic nemá přehánět. Z cirkusových kombinací, by vás mohla rozbolet hlava.

4. Dejte šanci kobercům

Koberce jsou zajímavou dekorací, ale i praktickým doplňkem. Každý pokoj dokážou zútulnit, a navíc zaizolují podlahu a zahřejí vás od nohou.

5. I osvětlení hraje svou roli

Centrální osvětlení pomocí lustru vám útulný byt nevytvoří. Pohrajte si s lampičkami, ale klidně i s osvětlením nábytku.

6. Kupte pár svíček

Alternativním druhem osvětlení jsou svíčky. Malý plamínek dokáže vytvořit příjemnou a uvolněnou atmosféru za každých okolností.

7. Pověste na stěny umění

Zaplnit holé stěny vám pomohou obrazy. Vyhněte se ale kouskům z Ikei. Investice do originálních děl se vyplatí. 

8. Vezměte si na pomoc police

Nemáte-li cit pro umění, pomohou vám police. Svou práci odvedou stejně dobře jako obrazy, a navíc poskytnou další úložné prostory. 

9. Oživte pokoje květinami

Zelené barvy uklidňuji mysl a zbavují stresu. Proto by ve vašem bytě neměly chybět květiny – ať už ve váze či v květináčích. 

10. Vyplňte prázdná místa drobným nábytek

Prázdný prostor lze snadno a často i levně vyplnit drobným nábytkem. Malý stolek na květináč nebo skříňka zútulní pokoj a vytvoří další úložný prostor.

Bydlení v bytě nemusí být žádná věda. Najděte si levný podnájem v Praze a vytvořte si svůj útulný domov. 

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti