Upravit stránku
Váš dům by potřeboval změnu? Zapomeňte na klasické fasády. Pokud změnu, tak pořádnou. Zavěšené fasády mu dodají zcela nový architektonický výraz.
Zavěšené fasády vycházejí z principu bezkontaktního zateplení. Jsou vytvořeny tak, že se nejprve na zeď upevní izolační vrstva např. z desek z minerálních vláken, a ta je potom zakryta prostřednictvím speciální konstrukce vnějším opláštěním, které chrání vlastní stavební konstrukci proti účinkům počasí. Na rozdíl od fasád využívajících tzv. kontaktního zateplení patří zavěšené fasády do kategorie tvrdých fasád.
Zateplete svůj dům a již více neutrácejte velké peníze za energii. Zateplením fasády snížíme náklady na vytápění až o 60 %. To už stojí za to, že?

ypy zavěšených fasád


SILBONIT - cementovláknité fasádní obklady Silbonit jsou jedním z výrobků nové generace. Běžně se používají na stavbách administrativních budov, výjimkou však nejsou ani rodinné domy, které se chtějí odlišit od standardní zástavby. Specifická úprava povrchu zajišťuje stálobarevnost odstínu a také zvýšenou mechanickou odolnost povrchu.

PARKLEX - fasádní obklady Parklex jsou vysokotlaké vrstvené panely s povrchem z pravého dřeva. Jedná se o jedinečný obklady vysoce odolný proti UV záření i dalším atmosferickým faktorům. Jednotlivé desky můžete použít i jako vnitřní designový prvek.

Fasáda Parklex
Fasáda Parklex ozdobí každý dům - www.gtrade.cz
WERZALIT - fasádní obklady Werzalit odolají jakémukoliv počasí. Jejich robustní a nárazuvzdorný povrch odolá všem rozmarům počasí. Jedná se o velmi variabilní typ zavěšené fasády - můžete si vybrat desky horizontální, vertikální, diagonální, strukturované či jasně profilované v několika desítkách barevných odstínech.
Fasádní obklady Werzalit
Fasádní obklady Werzalit dodají domu ten správný šmrnc - www.gtrade.cz

Jednotlivé typy se od sebe liší nejenom použitými materiály, ale také samotnou technologií montáže. Často je důvodem pro použití zavěšené fasády také estetické hledisko, jelikož tento typ fasádního pláště umožňuje vytvářet fasády s vysokou variabilitou výsledného díla. Objekt opatřený takovouto fasádou se vždy výrazně odliší od svého okolí. Mnohé typy takovýchto luxusních fasád dokáží pozvednout architektonicky nevýraznou budovy do kategorie luxusních staveb.

Co je na zavěšených fasád jiné?


Technickou specifikací zavěšených fasád je, že se materiál fasádního pláště na nosnou obvodovou konstrukci domu upevňuje zcela odděleně pomocí konstrukcí-rastrů z dřevěných latí nebo kovových profilů. Mezi materiálem fasádního pláště a tepelně-izolačním materiálem je vždy ponechána vzduchová mezera, díky které ve fasádním systému vzniká tzv. komínový efekt sloužící pro  odvětrání vodních par prostupujících obvodovou nosnou konstrukcí, případně jiné vlhkosti a kondenzátů vznikajících v každém fasádním plášti.

Fasádní obklady Werzalit
Ukázka zavěšení - mezera mezi fasádními obklady a stavbou je dobře viditelná

V případě, že ve skladbě opláštění není použita tepelná izolace, vytváří se větraná mezera mezi nosnou konstrukcí stěny a materiálem fasádního pláště. Sofistikované systémy nosných konstrukcí odvětraných fasád z hliníkových profilů mají ještě jednu velkou výhodu, která je zajímavá především u starších a rekonstruovaných objektů. Jsou schopny překlenout a skrýt i poměrně velké nerovnosti obvodové konstrukce.

Snadná oprava - velké plus


Protože jsou zavěšené fasádní systémy velmi snadno montovatelné, jsou také velmi dobře rozebíratelné. Pokud najdete v perfektní fasádě drobnou (či větší) prasklinu, stačí odebrat poškozený díl a jednoduše jej vyměnit za nový.

Co vám přinese zavěšená fasáda?

  • ochranu samotného "těla" domu před nepřízní počasí
  • výbornou tepelnou izolaci
  • obdiv kolemjdoucích nad nápaditým architektonickým řešením

Oživte svůj dům něčím opravdu netradičním. Zavěšené fasády jsou dobrou volbou.

Zdroj: www.gtrade.cz

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti