
- Hledaný výraz musí mít více jak 2 znaky.
Pokud disponujete takovým prostorem, jako je lodžie nebo balkón, využívejte tyto prostory naplno a po celý rok! V létě a na jaře si můžete posedět na čerstvém vzduchu, usušit prádlo, provětrat byt i hlavu. Ale co v zimě? Nejen, že vám nezasklenou lodžií uniká teplo z bytu, ale ani ji nijak nevyužijete - nemůžete na ní mít květiny, relaxovat. Zasklením balkónu v podstatě získáte místnost navíc.
Nejprve si musíte uvědomit, že zasklívání lodžií je stavba - musíte na ni tedy mít povolení. Vyplňte příslušné papíry a hurá na stavební úřad, kde vám dají razítko. A můžete začít. Radíme, abyste se do této práce nepouštěli sami. Při rekonstrukci balkónu je, stejně jako u nových oken, velmi důležitá montáž. Ujistěte se také, že objednaná firma používá certifikované výrobky, které vydrží i silný nárazový vítr.
Při rekonstrukci lodžie bude vznikat kovový odpad - např. zábradlí nebo konstrukce starých zástěn. Odvezte ho do kovošrotu, kde ho prodáte za výkupní cenu.
Majitelé bytu často proměňují zasklené lodžie v zimní zahrady. Věnujte však zvýšenou pozornost tomu, aby skla měla křížové větrání - jinak vám hrozí rozšíření plísně.
Rámové zasklívání je sice dražší, kvůli tomu, že rám je vyroben z hliníku, ale přináší s sebou mnoho výhod. Rám je velmi barevně variabilní, a tak si vyberete přesně takovou barvu, která se vám bude líbit a bude se hodit třeba k fasádě. Skla v rámech se pohybují po kolejnicích a lze je v létě úplně vysadit. Na rámy lze také umístit zámky proti zlodějům.
Výhoda bezrámového zasklení je bezesporu ta, že jednotlivá okenní křídla otevřete až na 100 %. Jinak se ale chovají jako běžná okna - můžete k nim přikoupit žaluzie, dát na ně ozdobné závěsy nebo speciální fólii proti rozbití skla.
A co vy? Rozhodli jste se, jestli si svou lodžii necháte zasklít?