Upravit stránku
Bydlíte v bytě s balkonem či lodžií? Přemýšleli jste už o jejich zasklení? Nejen, že ušetříte, ale zasklení lodžií má i mnoho dalších výhod, na které se podíváme v tomto článku. Proč zasklívat a jak zasklívat pro vás už nebude španělská vesnice!

Pokud disponujete takovým prostorem, jako je lodžie nebo balkón, využívejte tyto prostory naplno a po celý rok! V létě a na jaře si můžete posedět na čerstvém vzduchu, usušit prádlo, provětrat byt i hlavu. Ale co v zimě? Nejen, že vám nezasklenou lodžií uniká teplo z bytu, ale ani ji nijak nevyužijete - nemůžete na ní mít květiny, relaxovat. Zasklením balkónu v podstatě získáte místnost navíc.

Co s sebou přináší zasklívání lodžie?


Nejprve si musíte uvědomit, že zasklívání lodžií je stavba - musíte na ni tedy mít povolení. Vyplňte příslušné papíry a hurá na stavební úřad, kde vám dají razítko. A můžete začít. Radíme, abyste se do této práce nepouštěli sami. Při rekonstrukci balkónu je, stejně jako u nových oken, velmi důležitá montáž. Ujistěte se také, že objednaná firma používá certifikované výrobky, které vydrží i silný nárazový vítr.

Při rekonstrukci lodžie bude vznikat kovový odpad - např. zábradlí nebo konstrukce starých zástěn. Odvezte ho do kovošrotu, kde ho prodáte za výkupní cenu.
Zasklenné lodžie s sebou přináší mnoho výhod.
Zasklenné lodžie s sebou přináší mnoho výhod.

5 důvodů, proč zasklívat:

  • Získáte nový prostor například na sušení prádla i v zimě, uschování kola, posezení či dokonce cvičení!
  • Díky pasivním solárním ziskům se vám spotřeba energií sníží o 20 %! V proskleném balkónu se naakumuluje teplo, které zvýší teplotu v přilehlé místnosti až o 3oC. Nezapomínejte, že zasklení funguje i jako zateplení.
  • Sníží se pronikání hlučnosti z ulice a prašnost - výborné řešení pro alergiky.
  • Zejména v bytě s dětmi je důležité balkón zasklít - ujistíte se tak, že vaše děti budou v bezpečí.
  • Pokoj, který je na lodžii napojen, bude prosvětlený a teplejší.
Majitelé bytu často proměňují zasklené lodžie v zimní zahrady. Věnujte však zvýšenou pozornost tomu, aby skla měla křížové větrání - jinak vám hrozí rozšíření plísně.
Zasklený balkón
Zasklením balkónu získáte nový prostor navíc

Zasklívat můžete dvojím způsobem

  • Rámové zasklívání

Rámové zasklívání je sice dražší, kvůli tomu, že rám je vyroben z hliníku, ale přináší s sebou mnoho výhod. Rám je velmi barevně variabilní, a tak si vyberete přesně takovou barvu, která se vám bude líbit a bude se hodit třeba k fasádě. Skla v rámech se pohybují po kolejnicích a lze je v létě úplně vysadit. Na rámy lze také umístit zámky proti zlodějům.

  • Bezrámové zasklívání

Výhoda bezrámového zasklení je bezesporu ta, že jednotlivá okenní křídla otevřete až na 100 %. Jinak se ale chovají jako běžná okna - můžete k nim přikoupit žaluzie, dát na ně ozdobné závěsy nebo speciální fólii proti rozbití skla.

A co vy? Rozhodli jste se, jestli si svou lodžii necháte zasklít?

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti