Upravit stránku
Pro každého z nás je představa domova spojena s jistotou bezpečí. Abychom však opravdu byli v bezpečí, je potřeba správně zvolit vchodové dveře. Tyto dveře slouží jako vstupní brána do vašeho soukromí. Záleží jen na vás, koho pustíte přes práh. Při výběru vchodových dveří byste tak kromě vzhledu měli přihlédnou i k použitým materiálům, kvalitě provedení a bezpečnostním prvkům.

Dnešní trh je přesycen možnostmi výběru vstupních dveří. Můžete vybírat nejen různá provedení, barvy a druhy prosklení, ale také materiálové provedení - například dřevo, plast, hliník.

Dřevěné vchodové dveře


Dřevo patří stále mezi nejpoužívanější materiály. Nejčastěji se využívá buk, dub, borovice, smrk nebo javor. Pozadu však nejsou ani exotické dřeviny, jako meranti nebo merewan. Přírodní dřevo vypadá na první pohled velice vkusně. I pro to je stále častou volbou. 

Dveře ze dřeva mohou zůstat plné nebo mohou být z části prosklené. Výplní ze skla docílíte nápadité dekorace i více světla v místnosti.

Projděte vchodovými dveřmi a pociťte kouzelný dotek přírodní bambusové podlahy, která vkusně doplní interiér a bude vám dobře sloužit dlouhá léta.

Nevýhodou dřevěných dveří je jejich náročnost na údržbu. Oproti jiným materiálům je potřeba se jim čas od času věnovat, protože dřevo je materiál náchylný na plísně a bývá často napaden dřevokazným hmyzem. Alespoň jednou za rok byste měli použít speciální lazuru, která dřevo ochrání a zvýší jeho životnost.

Sjednoťte design dveří a oken. Pořiďte si kvalitní dřevěná eurookna, která seženete ve stejném materiálovém provedení jako dřevěné vchodové dveře. Vybudujte si krásné a bezpečné bydlení.

Plastové vchodové dveře


Plast patří mezi stabilní a odolné materiály, proto vám plastové dveře garantují dlouhou životnost. Jejich barevná úprava je prováděna moderními prostředky, takže hravě odolají slunečnímu záření. Na výběr máte širokou paletu barev, takže vše jednoduše sladíte s celým domem i jeho okolím.

Největší výhodou plastových dveří jsou jejich minimální požadavky na údržbu. Stačí vám běžné čisticí prostředky a hadr nebo houbička. Pozor si musíte dát na agresivní čisticí prostředky, které mohou dveře naleptat, a tak nadobro zničit.

plastové vchodové dveře
www.animobohemia.cz

Hliníkové vhodové dveře


Hliníkové dveře teprve získávají své místo na slunci. Jsou však velmi elegantní a skýtají mnoho výhod. Především minimální nároky na údržbu a dlouhou životnost. Kvůli své vyšší ceně se s nimi můžeme zatím setkat u moderních novostaveb.

Chcete-li mít kus přírody skloubenou s modernou a minimalismem, můžete využít dřevo-hliníkové dveře. Jsou velmi odolné a mají jedinečné tepelně izolační vlastnosti.

Bezpečí a vchodové dveře


Své dveře můžete obohatit různými bezpečnostními prvky, které ochrání vás i váš majetek. Každý z výrobců nabízí mnohá řešení bezpečnosti. Mezi nejčastější doplňky patří kvalitní bezpečnostní kování, zámkové vložky, výztuže, a podobně.

Cena bezpečnostních vchodových dveří je sice vyšší, ale za klidné spaní to určitě stojí.

Víte, že..

  • dveře by se měli otvírat směrem dovnitř?
  • doporučený rozměr je 90 x 210 cm?
  • vypínače by měly být na straně kliky?
  • při otevření by dveře neměly do ničeho narážet?
Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti