Upravit stránku
Současné trendy zdůrazňují koupelnu nejen jako místo každodenní hygieny, ale také jako prostor pro odpočinek. A těmto nárokům už klasická obdélníková vana ze smaltové litiny nevyhovuje. Přinášíme několik nejnovějších trendů ze světa van, které udělají malé wellness z každé koupelny.

Dřevěné vany – návrat k tradicím


Ač se vám může zdát myšlenka vany ze dřeva jakkoliv šílená, vězte, že dřevo je tím nejtradičnějším materiálem, který se pro výrobu van používal. Vždyť hygiena se z počátku praktikovala zejména v dřevěných neckách a kádích. Dnešní dřevěné vany vyrobené z kvalitních masivních dřevin zpracované nejmodernějšími technologiemi jsou šperkem každé koupelny. Jejich hlavní předností je, že jsou prostě krásné.

Na trhu najdete kousky v retrostylu připomínající staré necky, vany opracované tak, že vypadají jako z jednoho kusu masivu, i vany s lesklou povrchovou úpravou, která na první pohled dřevo ani nepřipomíná. Dřevěné vany navíc skvěle tepelně izolují a vynikají dlouhou životností, během níž si stále udržují perfektní vzhled.

Relax ve vaně
Relaxujte po dlouhém pracovním dni v prostorné vaně.

Vana s úložnými prostory – řešení pro malé koupelny


Bojujete-li ve vaší koupelně o každé místo ve skříňce nebo na poličce, pořiďte si vanu, jejíž obložení je plné praktických přihrádek a zásuvek. Taková vana působí velmi nevšedně a zároveň elegantně. Praktické zásuvky a poličky jsou ideálním místem pro ručníky, pěny do koupele, aromatické soli a vše, co je třeba mít při nerušené relaxaci po ruce. Při výběru vany myslete také výběr vhodné koupelnové baterie, která se bude k vaně hodit.

Koupelně sluší nerez, proto ji oživte jedinečnými doplňky do koupelny. Pořiďte si luxusní držáky na ručníky a jiné dekorace za skvělé ceny z nerezu.

Vana zapuštěná do podlahy – luxus pro velké koupelny


Díky vaně zapuštěné do podlahy získá celá koupelna nádech luxusu. Jen si představte, jak vstupujete do své vany po schodech stejně jako do bazénu. Zapuštěná vana se ovšem nevejde do každé koupelny. Doporučuje se volná plocha s půdorysem alespoň 10m2. Zapustíte-li vanu například do krásné dřevěné podlahy a koupelnu vybavíte stylovým nábytkem, bude to pastva pro oči. Vhodné je vanu umístit do zvýšené části podlahy, aby se prostor opticky oddělil od zbytku koupelny.

Přetékající vany – relaxace jako u vodopádu

Myšlenka přetékajících van spočívá v nepřetržitém dopouštění vody a jejím volném odtoku přes horní hranu vany. Budete si připadat jako u vodopádu. Užijte si lázeň v prostorné koupeli nikdy nechladnoucí vody. Přetékající vany se nejčastěji realizují jako zapuštěné do podlahy, ale efektně působí i jako částečně zapuštěné nebo samostatně stojící.

Vana v ložnici – pro relaxaci ve dvou


Největším a nejkontroverznějším trendem dnešních dnů je vana umístěná v ložnici. Zde ji pravděpodobně nevyužijete k rychlé ranní sprše, ale pro chvíle relaxace ve dvou bude ideální. Pokud máte opravdu velkou, dobře odvětrávanou ložnici, tak směle do toho. Vana vykouzlí z vaší ložnice luxusní místo připravené na nekončící noci plné vášně.

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti