Upravit stránku
Tříčlenná rodina v bytě 2+1… ze začátku to nepředstavovalo žádný velký problém. Dcerka spala do tří let s rodiči v ložnici a dětský koutek byl umístěn v rohu obývacího pokoje. Pak ale přišel okamžik, kdy už potřebovali rodiče i jejich ratolest svůj vlastní prostor. Jak to vyřešili?

Pokoj rozdělili sádrokartonem


Byt o dispozici 2+1 o 60 m2 tvořil kromě kuchyně a sociálního příslušenství obývací pokoj s balkonem a ložnice, do které vedly dvoje dveře. Protože mladý pár nechtěl obětovat obývací pokoj jako prostor pro společné trávení volného času, rozhodli se rozdělit původní ložnici na dva malé pokoje. Díky dvojím dveřím, které do ložnice vedly, se toto řešení přímo nabízelo.

Rekonstruovaný byt je součástí plně zatepleného domu. Jediné, co tedy mladé rodině zbývá je zasklení balkónu, které pomůže snížit náklady na vytápění.
Přepažení pokoje na malou ložnici a dětský pokojík by nezvládli majitelé bytu sami. Svěřili tedy přeopažení profesionálnímu sádrokartonáři. Ten mezi delší zdi namontoval sádrokartonovou příčku o tloušťce 150 mm s 80 mm silnou vrstvou zvukové a tepelné izolace z minerálních vláken, která v obou pokojích zajišťuje slušnou úroveň soukromí.
Dětský pokojíček Hello Kitty
Díky rekonstrukci má malá princezna vlastní království
Ložnice se samolepící tapetou
Ložnice je ozdobena samolepící tapetou

Ložnice akorát na postel a dětský pokoj s oknem


Vznikla mini ložnice, do které se vejde manželská postel a malá skříňka na osobní věci. Slouží tedy výhradně ke spaní, protože nemá okno ani žádný užitný prostor. To ale nepředstavuje velký problém, mladý pár do ložnice opatřil zvlhčovač a ionizátor vzduchu s rekuperací, aby tam mohl proudit čerstvý vzduch, a tatínek se tam po noční směně báječně vyspí, protože ho neruší světlo a hluk z ulice. Zdi majitelé bytu vymalovali bíle, aby ložnice nepůsobila stísněně, a vyzdobili je dekorativními samolepkami na zeď, které ložnici zútulnily.

V druhém pokoji s oknem vznikl nový dětský pokojík s postelí, nočním stolkem, komodou, psacím stolem a hracím koutkem pro tříletou holčičku. Zrcadlo je samozřejmostí, to nesmí chybět v pokoji žádné malé slečny. Zdi jsou vymalované stejně jako v ložnici bíle, ale na delší zdi bez okna se skvěle vyjímá omyvatelná tapeta s dětským safari motivem. Rodiče nepočítají s tím, že by jejich dceři stačily dispozice dětského pokoje až do studentských let. Pokud do té doby nestihnou pořídit prostornější bydlení, vymění se hromady hraček za potřeby pro školáka a pracovní stůl se umístí pod patrovou postel.

Při rekonstrukci vzniká nejen mnoho stavebního, ale také kovového odpadu. Odvezte ho do nejbližšího kovošrotu, kde vám za něj ještě zaplatí.
Obývák se vzdušným nábytkem
Mladý pár zvolil do obývacího pokoje bílý vzdušný nábytek, který se snadno udržuje

Nový look získal i obývací pokoj

Mladý pár při rekonstrukci neopomenul ani obývací pokoj. Zedník pečlivě zaštukoval mezery mezi panely tak, aby nebylo poznat, že se jedná o panelový dům, a majitelé ho pak bíle vymalovali. Obývací pokoj pak vybavili novým nábytkem a moderní sedací soupravou. Interiér doladili dekoračními samolepkami, květinami a doplňky.

Celá rekonstrukce včetně přepažení jednoho pokoje na dva, malování, nového nábytku a doplňků vyšla majitele bytu na 50.000 Kč. A stálo to za to. Dcerka se nyní s chutí zabydluje ve svém vlastním pokojíčku a rodiče mají konečně dostatek soukromí.

Obývací pokoj s pohovkou
Sedačka je středem obývacího pokoje
Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti