Upravit stránku
Připravili jsme pro vás další článek, inspirovaný rekonstrukcí starého domu našeho kolegy. Dozvíte se, co všechno taková kompletní rozsáhlá rekonstrukce obnáší a v čem je zakopaný pes! Výsledky tvrdé práce ale stojí za to - posuďte sami.
Vidina nového bydlení a vytvoření rodinného hnízda pro narozenou dcerku hnala rekonstrukci kupředu, a tak kompletní přestavba a modernizace domu byly hotové již za půl roku. Dům má obývací pokoj s jídelnou a kuchyní, pracovnu a koupelnu v přízemí a 2 dětské pokoje, ložnici, šatnu a koupelnu v prvním patře.
Starší dům
Dům před rekonstrukcí

Vše začíná 3D návrhem


Představu o svém budoucím bydlení sdělili manželé odborníkovi, který jim vytvořil 3D návrh. Podle něj se nadále řešilo vybourání starých příček a stavba příček nových. Starý balkon nad verandou, který je vidět na fotografii, byl zrušen, a místo něho byla vybudována šatna. V budoucnu bude v zadní části domu terasa s vyhlídkou na velkou zahradu.

Uvažujete o novém bydlení? Místo zdlouhavé rekonstrukce starého domu si pořiďte dřevostavbu! Rodinné domy ze dřeva jsou postavené za 1 měsíc!
Staré schodiště
Staré schodiště
Schodiště po rekonstrukci
Schodiště po rekonstrukci
Nejnáročnější byla však rekonstrukce podlah. Ty totiž musí schnout minimálně 6 týdnů a během těchto týdnů nemůžete dělat nic, než jenom topit a větrat. Jako krytina byl zvolen vinyl, který je oblíbený pro svou snadnou údržbu a odolnost a je také příjemný na dotek.  Práce se tak bohužel výrazně pozdržela. Také byly vyměněny všechny vodovodní trubky za měděné a vysekány staré elektrické rozvody.
Systém vytápění byl zachován. K plynovému kotli byl pouze připojen krb s výměníkem.
Jako většina starých domů, ani tento nebyl zateplený. Byla kompletně vyměněna stará okna za plastová a zdi byly zatepleny polystyrenem o tloušťce 10 cm. Aby dům prokoukl a byl hezký i zvenku, dostal novou fasádu.
Stará chodba
Pohled na staré interiérové dveře
Nové dřevěné dveře s prosklením
Nové dřevěné dveře s prosklením

Přízemí dostalo nové rozměry

Nevyhovující rozdělení přízemí na malé pokoje bylo zrušeno. Díky vybouraným příčkám vznikl originální prosvětlený prostor s dostatkem místa pro kuchyni, velký jídelní stůl, pohovku i krb, který vytváří rodinnou atmosféru. Nutnou rekonstrukcí prošly i staré studené schody, které svou novou podobou zapadají do celkového stylu interiéru, který si manželé navrhovali sami. Třešinkou na dortu jsou potom dřevěné dveře - externí odkaz  s prosklením.

Úplně novou tvář dostala koupelna. Ta původní měla pouze WC a umyvadlo. Nová koupelna je sladěna do černo-červeného stylu, jemuž vévodí velký sprchový kout. V koupelně v prvním patře je potom rohová vana.

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti