Upravit stránku

Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik času denně trávíte uvnitř budov? Samozřejmě je tomu jinak v slunné letní dny a jinak v temném zimním období, ale odpověď je vždy podobná – opravdu velmi mnoho času. Oproti létu je na podzim a v zimě čas strávený v uzavřených budovách až o 90 % větší.

Pojďme se podívat, proč je pro náš organismus a biorytmus denní světlo tak důležité a jak ho snadno přivést i do tmavých prostor.

Posviťte si na sebe. Ale ne umělým světlem!

Pokud vás často trápí pálení očí, bolesti hlavy, únava a podrážděnost, je třeba hledat příčinu. Jestliže nepracujete jako zahradník nebo třeba plavčík na koupališti, tedy netrávíte většinu času venku, tak jste vystaveni umělému světlu víc než dost.

Umělé světlo působí nejen na psychiku, ale i na fyzickou stránku člověka. Metabolické poruchy, imunita, řídnutí kostí, celkové vyčerpání a únava očí, která může vést až k pocitům nevolnosti a rozmazanému vidění, tvoří jen zkrácený výčet negativních důsledků, které může nedostatek přirozeného světla způsobit.

Oproti dennímu světlu, které se každou chvíli mění, je umělé jednolité světlo velký strašák pro náš biorytmus. Stejná intenzita záření klame jak hlavu, tak celé tělo, jelikož mu dodává pocit, že je nikdy nekončící pravé poledne.

Zářivka, nebo světlík?

Jediné přirozené světlo do uzavřených prostor dodávají okna. Kámen úrazu je ale v tom, že okna většinou nejsou dostatečně velká, aby zajistila potřebné osvětlení místnosti. V tu chvíli je ideálním řešením nástup světlíku na scénu.

Výhody střešních světlíků:

  • přívod přirozeného denního světla
  • efektivní výměna vzduchu v místnosti
  • úspora elektrické energie
  • bezpečností funkce při odvodu tepla a kouře z místnosti v případě požáru
  • funkční i designový prvek interiéru

Střešní světlíky GRADUS přivedou do místnosti žádoucí paprsky slunce a čerstvý vzduch. Ten pozitivně ovlivní vaší koncentraci a náladu. Zároveň i výrazně sníží vaši spotřebu energie.

Poté už jen záleží na výběru světlíku dle použití. Jestliže chcete plně využívat možnost větrání, pak zvolte otevíratelný světlík, který umožní ventilaci a odvod kouře z budovy. Pokud je vaší prioritou dostatečné osvětlení místnosti, nechte si zabudovat pevnou variantu světlíku. Podívejte se na naše designová provedení světlíků.

Dvojité těsnění a plynulý přechod zasklení k rámu světlíku zajistí tepelnou izolaci, optimální odtok vody a vysokou vzduchotěsnost.

Myslete vždy na to, že fyzická a psychická pohoda je na prvním místě. Proto se tomu snažte dopomoct, jak nejvíc to jen půjde.

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti