Upravit stránku
Rozhodli jste se vrhnout do toho šíleného maratonu a rekonstruujete či stavíte dům? Pak určitě přemýšlíte nad tím, jaký kabát dát svému domu. Jestliže chcete něco, co má moderní vzhled, nemusíte se o to starat a dlouho vydrží jako nové, pak pro vás máme tip - provětrávané fasády.

Ne každému je hned na první pohled jasné, jaký rozdíl má hledat mezi  odvětranými, odvětrávanými, provětranými a provětrávanými fasádami. Pokud jste na to stále nepřišli, nezoufejte. Jediný rozdíl mezi těmito fasádami je v jejich názvech, jinak se jedná o totéž.

O provětrávaných fasádách


Své jméno získaly provětrávané fasády z důvodu své konstrukce, kdy jsou namontovány na podklad za pomocí nosné konstrukce. Tato konstrukce umožňuje také volbu směru odvětrávané fasády, která se řeší ukotvením nosné konstrukce do požadovaného směru.

Mezi konstrukcí a podkladovou plochou tak vznikne podkladová mezera, která zajistí značné zlepšení izolačních vlastností celého domu. Pro vylepšení je možné mezi některé provětrávané fasády vložit tepelně izolační materiály.

barevné odvětrávané fasády - www.gtrade.cz
Montáž barevné odvětrávané fasády - www.gtrade.cz

Další výhody chytrých fasád


Provětrávané fasády se mohou pyšnit i dalšími chytrými vlastnostmi, které  ocení nejeden majitel domu.

  • Vyrovnají nerovnosti vzniklé na stěnách domů.
  • Jsou bezúdržbové. 
  • Jejich instalaci vám montážní  či dodavatelská firma zajistí v krátkém časovém intervalu.

Druhy provětrávaných fasád

 

  • Cementovláknité - tento typ provětrávané fasády se řadí mezi nejoblíbenější druh. Stojí za tím nejen nižší pořizovací cena, ale také design. Fasádní obklady Silbonit dokáží na domě vytvořit specifický architektonický efekt. Díky jemně broušenému povrchu mají přirozený vzhled.
  • Velkoplošné dřevěné - velkoformátové fasádní desky, které jsou díky moderní technologii výroby jedinečné. Snoubí se zde netradiční spoječní přírodní dřevěné dýhy a fasádního obkladu.
Dřevěná odvětrávaná fasáda
Dřevěná odvětrávaná fasáda může být výrazným doplňkem běžné fasády - www.gtrade.cz
  • Lamelové - jsou k vidění nejdéle ze všech druhů odvětrávaných fasád. Známe je především ze skandinávských zemí. Jednotlivé lamely jsou vyráběny z dřevního materiálu, který je pojen pryskyřicí. Dlouhá léta spolehlivě odolají prudkým dešťům, přímému slunečnímu záření, větru a dalším rozmarům počasí.
  • Kamenné - tyto odvětrávané fasády jsou ultratenské velkoplošné desky s unikátním kamenným designem. Nosná deska je vyrobena z lehkého kompozitního materiálu a doplněna o svrchní kamennou tvář.
Provětrávané fasády jsou instalovány pomocí nosné konstrukce a mezi zdí a samotnou fasádou tak vzniká průduch, aby nedošlo k "zapaření" budovy a případnému vzniku plísní. Pokud se vám tento nápad na nový kabát líbí, obraťte se na firmu, která je specializovaná přímo na odvětrávané fasády. Jen tak budete mít jistotu, že jste zvolili dobře.
Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti