Upravit stránku
Moderní prostorný byt, to byl sen mladých novomanželů, kteří čekají svého prvního potomka. Vzali si do parády starý cihlový byt o 80m 2 a výsledek stojí opravdu za to. Z bytu v zanedbaném stavu vzniklo krásné, prostorově chytře vyřešené a útulné hnízdečko.

Rekonstrukce se neobešla bez bourání stěn


Rekonstrukce bytu v cihlové zástavbě započala letos 3. ledna a již 1. března se mohli mladí manželé stěhovat. Nejprve bylo nutné vybourat prostorově, esteticky i hygienicky nevyhovující chodbu, špajz, koupelnu a malou místnost se záchodem.

Bourání stěn při rekonstrukci
Bourání stěn při rekonstrukci
Protože měli manželé jiné představy o dispozičním řešení koupelny a toalety, neobešla se rekonstrukce bez nových rozvodů vody a odpadů. Samozřejmostí byly také nové rozvody elektřiny, protože ty stávající nesplňovaly bezpečnostní nároky moderního bydlení.
Nové rozvody elektřiny
Nové rozvody elektřiny

Pak přišla na řadu nová plastová eurookna, která nahradila stará, netěsnící a mnohdy poškozená okna dřevěná. Nad starými dřevěnými parketovými podlahami se ale manželé slitovali a rozhodli se pro jejich renovaci, která obnášela broušení, tmelení spár a škrábanců, lakování a leštění. Staré nevkusné interiérové dveře šly pryč i s kovovými futry. Nahradily je nadčasové dřevěné obložky a dveře ladící se zbytkem interiéru.

Velká koupelna s rohovou vanou


Prostorná koupelna a oddělená toaleta byly vybudovány úplně nově. Jejich podlahu tvoří praktická dlažba, koupelnu prosvětlují dvě okna, nechybí dostatek místa na pračku, skříň s úložnými prostory ani rohová vana, kterou manželé zvolili kvůli většímu pohodlí a dětem.

Koupelna před rekonstrukcí
Koupelna před rekonstrukcí
Koupelna po rekonstrukci
Koupelna po rekonstrukci
Kvůli velké koupelně bylo ale nutné vyřešit nedostatek prostoru v chodbě. Aby se opticky zvětšila, vede z chodby do kuchyně a obývacího pokoje volný průchod bez dveří. Pomohlo také velké zrcadlo, které je strategicky umístěné u vchodových dveří a svým designem skvěle zapadá do celkového pojetí interiéru.
Zrcadlo na chodbě
Zrcadlo chodbu opticky zvětší

Praktická, moderní kuchyně


Při rekonstrukci kuchyně na mírubyl kladen největší důraz na praktičnost. Ani design ale nezůstal pozadu a vznikla moderní, výrazná kuchyň s dostatkem úložných prostor, vestavěnými spotřebiči, domácí vinotékou i koutkem pro pelíšek psího miláčka. Do kuchyně se nevešel jídelní stůl pro celou rodinu, ale kvůli pohodlí do ní manželé chytře zakomponovali alespoň bar se dvěma barovými židlemi. Praktickou a zároveň vkusnou volbou se v kuchyni stala vinylová podlaha.

Moderní kuchyňská linka
Moderní kuchyňská linka
Vestavné spotřebiče šetří místo
Vestavné spotřebiče šetří místo
Velký jídelní stůl pro čtyřčlennou rodinu si našel své místo v obývacím pokoji, kterému dominuje pohodlná sedačka. S nábytkem v obýváku to manželé podle posledním trendů interiérového designu nepřeháněli a udělali jen dobře. Krásnou parketovou podlahu by byla škoda schovávat pod nábytkem.
Jídelní kout v obývacím pokoji
Jídelní kout v obývacím pokoji
Ložnice je dočasně propojena s dětským pokojem dveřmi, což je pro nastávající rodiče jistě praktickým řešením. Časem bude ale průchod zadělán skříní na míru a tím vznikne celistvá skříňová stěna z obou stran - v ložnici i dětském pokoji. Do ložnice se kromě praktické manželské postele s úložnými prostory vešel i pracovní kout s pohodlnou pracovní židlí.
Ložnice v příjemných barvách
Ložnice v příjemných barvách
Pohled z ložnice do dětského pokoje
Pohled z ložnice do dětského pokoje

Tím to nejspíš nekončí…


Celý byt je kvůli maximálnímu využití prostoru vybaven nábytkem na míru. Využívány jsou hliníkové parapety i prostory pod stropem a pod postelí. A aby rodina ušetřila na drahé elektrické energii, rozhodli se manželé instalovat v celém bytě úsporné led osvětlení.

Rekonstrukce včetně materiálu, práce odborných řemeslníků, nábytku, kuchyně a kuchyňských spotřebičů vyšla mladé manžele cca na 500.000 Kč. Už teď ale přemýšlejí, že svůj byt časem rozšíří o půdní prostory a vytvoří tak originální mezonetový byt s podkrovní pracovnou, další ložnicí a možná i terasou. Jak se nový zrekonstruovaný byt líbí vám?

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti