Upravit stránku

Staňte se i vy součástí udržitelného hospodaření s vodou díky programu Dešťovka. Díky ní můžete buď jako vlastníci či stavebníci rodinných a bytových domů získat až desetitisíce zpět.

Ušetříte tak nejenom své finance, ale taktéž přírodu. A v rukou tak máte ten nejlepší ekologický přesah. A proto vyřízení takové dotace rozhodně stojí za to!

Zajímá vás udržitelné hospodaření s vodou v programu Dešťovka? Díky ní můžete buď jako vlastníci či stavebníci rodinných a bytových domů získat až desetitisíce zpět. Ušetříte tak nejenom své finance, ale taktéž přírodu. Využít můžete velké množství spadlé vody, ať už jako zálivku na zahradu nebo pro potřeby domácnosti.  

Kolik můžete díky dotaci získat?

Faktem, který ovlivňuje výši dotace, je vybraná technologie. K hranici dotace, která se pohybuje od 20 000 do 30 000 Kč se dále přidává příspěvek 3 500 Kč za každý m³ nádrže. Dané rozměry má také samotná nádrž. Ta musí splňovat podmínku minimální velikosti, která je 2 m³. Nákup zařízení, instalace, zemní práce a úprava rozvodů. To jsou všechno aktivity, na které získáte potřebnou dotaci.

 

A do jakých konkrétních projektů se můžete zapojit? 

Prvním programem je akumulace srážkové vody pro zálivku zahrady. Zde můžete získat 20 000 Kč a k tomu za každý m³ nádrže 3 500 Kč. Druhým programem je akumulace srážkové vody pro splachování WC a zálivku zahrady. V tomto případě můžete získat 30 000 Kč a za každý m³ nádrže opět 3 500 Kč. Každý program je specifikovaný pro konkrétní stavby a je limitovaný příspěvkem na celkové náklady v hodnotě maximální výše 50 %. Zde získáte přehled v dotacích programu Dešťovka

Kroky

Důležitý krok ke změnám

V rámci programu Dešťovka II. proběhly určité změny, které je důležité vědět. Ty jsou platné od 1. 10. 2018. Sem patří například změny v základním programu určeného pro zalévání zahrad, posuzování rekreačních domů.

Dále změna výše alokace programu, podmínky pro podávání žádostí a dalších potřebných a důležitých dokumentů a ostatní náležitosti týkající se celkových podmínek Dešťového programu. Přehled těchto novinek si můžete prohlédnout zde.

O dotaci mohou žádat majitelé a stavitelé rodinných, rekreačních a bytových domů. Program Dešťovka neukrývá žádné složité překážky a vyřízení dotace tak není nic náročného. Od počátečního zaslání žádosti, jenž je podáno elektronickou formou, se zpravidla do tří týdnů dozvíte, zda jsou vaše dokumenty v pořádku. A ve stejné lhůtě vám po schválení a realizaci zašle Fond peníze na váš účet. 

Co je nutné splnit k získání dotace Dešťovka?

 • Mějte v ruce kvalitní odborný posudek 
  Zpracování projektu a odborného posudku podle všech náležitostí a podmínek programu není nic jednoduchého. Vložte svoji důvěru zkušenému projektantovi, který vám zpracuje dokumenty v náležité úpravě. Ty jsou totiž základem pro úspěšnou realizaci. 
 • Klik! Vaše žádost byla odeslána
  Vyplňte a odešlete elektronickou žádost přes portál. Nezapomeňte na další nezbytné dokumenty. Další variantou je doručit vytištěný vyplněný formulář s dalšími povinnými přílohami na krajské pracoviště Fondu. K žádosti je vždy nutné přiložit další dokumenty. 
 • Tik, ťak…Počítá se každá minuta!
  Dle schváleného posudku máte čas na realizaci v řádu 12 měsíců u stávajících staveb a 24 měsíců u novostaveb. Výjimečně můžete požádat o prodloužení lhůty, a to v tom případě, že doložíte dokumenty pro uzavření smlouvy.
 • Cíl na dohled! Čas na hodnocení žádosti a dokončení realizace
  Rozhlédli jste se? Vidíte vše na svém místě a k tomu stojící usazenou dešťovou nádrž? Pak vás čeká další krok, ve kterém musíte doložit doklady pro uzavření smlouvy o poskytnutí podpory. Vždy musíte doložit i další nezbytné dokumenty.
 • Smlouva o poskytnutí podpory a rozhodnutí v rukou ministra
  Po zkontrolování žádosti dochází k přeložení úřadem na příslušná místa. Udělení podpory je v rukou ministra životního prostředí
 • Výhra? Aneb vyplacení podpory
  Poté co bude úřad disponovat vaší podepsanou, dojde k převedení dotace na bankovní účet. 
 • Chcete se dozvědět všechny podrobnosti o těchto podmínkách? Tak klikněte zde

Co můžete využít pro dotaci?

Odpovědí jsou dešťové programy ROTH

Ty fungují ve třech různých variantách. Systém Roth Haustechnik I. můžete opatřit čerpacím zařízením s integrovaným automatickým přepínačem na vodovod. Dešťová voda tak putuje ze střechy pomocí potrubí do podzemní nádrže. Sestava Roth Haustechnik II. je zkompletovaná proto, aby poskytla profesionální a efektivní využití dešťové vody jak v domě, tak na zahradě. Poslední sestava Roth Garten, poskytuje ekonomické a ekologické využití dešťové vody na zahradě
Sestava Haustechnik I.
Není nic jednoduššího, než se stát jeho součástí ekologického přesahu. Těšit vás pak budou nejenom dotace v řádu několika tisíců. Ale také velké množství ušetřené vody. A proto vyřízení takové dotace rozhodně stojí za to!
Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti