Upravit stránku
Pokud se chystáte stavět dům, nejspíš také promýšlíte způsob vytápění. Který je pro vás ten nejlepší? Který zajistí zdravé prostředí pro vaši rodinu? A který vám ušetří peníze?

Doba klasických radiátorů a akumulačních kamen se chýlí ke konci. Už žádný nezdravý suchý vzduch a studené nohy. Díky podlahovému vytápění, které efektivněji využívá teplo, ušetříte nejen energii a finance, ale také zajistíte zdravé klima ve vašem domě.

V čem je podlahové vytápění lepší?


Teplo jak známo uniká vzhůru. Při použití klasických radiátorů nebo kamen je proto vzduch do výšky 150 cm příliš chladný a v horní polovině místnosti teplý. Podlaha zůstává studená, i když zvýšíme teplotu na termostatu.

U podlahového topení je tomu naopak. Příjemné teplo se udržuje právě ve výšce, ve které se pohybujeme. Rovnoměrné rozložení teploty v místnosti umožňuje nastavit termostat o 2 až 3 stupně níž. Díky tomu ušetříte ročně 8 až 10%.

Zdravé prostředí


Lidskému tělu pro správnou termoregulaci vyhovuje teplejší vzduch u nohou a chladnější v oblasti hlavy. Přesně takové prostředí vytváří podlahové vytápění. To navíc minimalizuje víření prachu v místnosti a má tedy vliv na udržení prostředí zdravého pro naše dýchací cesty. Vzduch se zbytečně nevysouší. Nezanedbatelným faktorem pro rodiny s dětmi je také již zmiňovaná teplá podlaha. Děti tráví na zemi větší část dne. Díky podlahovému vytápění jim nehrozí prochladnutí.

Podlahové topení
Podlahové topení je ekonomickým způsobem jak rychle vytopit váš domov.

Elektrické nebo teplovodní?


V současné době existují zastánci jedné i druhé varianty podlahového vytápění. Pojďme si stručně vypsat jejich klady a zápory.

Elektrické vytápění


Umožňuje napojit se na veřejnou rozvodnou síť a není proto třeba pořizovat si vlastní zdroj energie. Instalace elektrického topení do podlahy je také rychlejší. Nutno podotknout, že provoz na elektřinu vychází v mnoha případech dráž. Pro získání komfortní teploty by totiž topení mělo běžet celý den, což se vylučuje s napojením na zlevněný tarif elektrického proudu.

Rozhodli jste se pro teplovodní podlahové vytápění? Obraťte se na firmu FV Plast, která tento systém vytápění nabízí. 

Teplovodní vytápění


Jeho instalace je složitější a déle trvá. Zřizovací náklady jsou vyšší. Součástí systému jsou totiž další zařízení jako tepelný výměník a kotel (např. plynový). Provoz je ale s narůstajícím časem používání mnohem levnější. Stručně řečeno - čím déle ho máte, tím víc se vyplatí. Tento systém navíc dokáže využít cirkulující vodu mnoha dalšími způsoby. Ohřátou vodu lze použít jako užitkovou - na sprchování a podobně

Podlahová krytina
Správná volba podlahové krytiny zajistí vyšší tepelnou vodivost.

Podlahové krytiny


Na podlahu, ve které je instalováno topení, se hodí v podstatě jakákoli krytina. Je ale třeba dodržet několik zásad. Jednotlivé materiály se liší tepelnou vodivostí. Z tohoto hlediska je nejlepší volbou keramická dlažba. Nebojte se použít ani plastové podlahy a koberce, pokud budou celoplošně lepené. Vybírejte koberce bez pěnové podložky a s tloušťkou do 1 cm.

Stále oblíbenější jsou dřevěné podlahy. Nemusíme se jich vzdát ani v případě podlahového vytápění. Použijte ale jen dobře vysušené dřevo.  Tloušťka této krytiny by neměla přesáhnout 8 mm.

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti