Upravit stránku
Jaké by to bylo léto bez koupání! Pokud máte rodinný domek se zahradou nebo chatičku, je hřích nemít bazén! Můžete se osvěžit, kdy chcete, léta strávená u bazénu jsou zkrátka krásnější. Dnes vám poradíme, jak vybudovat betonový bazén, který vám bude sloužit klidně přes 30 let.

Ceny bazénů jsou dnes poměrně vysoké, přesto ale betonový bazén neznamená žádný luxus. Svépomocí ho zvládne postavit šikovný kutil. Každá stavba bazénu by měla začít papírováním. Na bazény do plochy 40 m2 nepotřebujete stavební povolení ani ohlášení stavby. Je ale nutné získat územní souhlas. Pro vás to znamená podání žádosti o územní souhlas na příslušný stavební úřad. Dokumenty, které budete potřebovat: doklad, že jste majitelem pozemku, jednoduchý nákres bazénu s koordinační situací a souhlasy majitelů sousedních pozemků.

Pokud chcete bazén větších rozměrů, do plochy 150 m2, stavbu hlásíte stavebnímu úřadu. Po dokončení bazénu je v tomto případě nutné provést jeho kolaudaci. Na vás tedy je ohlásit úřadu svůj záměr o užívání stavby. Kontrola poté zjišťuje, zda je bazén postaven v souladu s ohlášením.

Kulatý zahradní bazén
Kulatý zahradní bazén do 40 m2.

Začínáme výkopovými pracemi


Pronájem bagru pro zemní a výkopové práce v Kladně a okolí vás vyjde na 650 Kč. Přistavení Tatry potom na 590 Kč.Stavba betonového bazénu vyžaduje zemní a výkopové práce - externí odkaz . Pokud nechcete bazén vykopávat ručně, což nedoporučujeme, objednejte si na výkopové práce příslušnou stavební techniku s obsluhou. Za hodinu bude hotovo. Zároveň také zajistěte odvoz vykopaného materiálu.

Pronájem bagru pro zemní a výkopové práce v Kladně a okolí vás vyjde na 650 Kč. Přistavení Tatry potom na 590 Kč.

Základem bazénu je vždy kvalitní dno


Po výkopových pracích přichází na řadu betonování dna bazénu, které by mělo být v dokonalé rovině. Tloušťka dna by měla činit minimálně 10 cm, jeho součástí je také armování. Stěny bazénu lze jednoduše postavit ze ztraceného bednění. Jedná se jednoduchou a rychlou variantu. Vnitřek ztraceného bednění se opět zalije betonem, armaturu umístěte jak vodorovně, tak svisle. Beton bude minimálně měsíc zrát.

Ovální zahradní bazén
V oválném bazénu si užijete horké letní dny.

Jak naložit s vnitřkem bazénu


Vnitřek bazénu můžete vydláždit nebo použít speciální těžkou bazénovou fólii, která je měkčí a příjemnější na dotek. Fólii je nutné svařit, aby dokonale kopírovala tvar bazénu. Pokud se svařováním nemáte žádné zkušenosti, doporučujeme ho svěřit odborné firmě.

Každý kutil by měl mít ve skříni ochranné pracovní oděvy , především rukavice, boty, bundu a montérky. Pracovní oděvy nakupujte výhodně v eshopu LUTOMA.
Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti