Upravit stránku
Terasa je místem odpočinku, který má rád každý z nás. Aby vaše terasa byla opravdu dokonalá a korespondovala se zbytkem okolí i a s domem, je potřeba vybrat ten správný materiál. Ale který to je?

Posezení na terasách se stalo příjemnou kratochvílí mnoha lidí. Kdo by si nechtěl odpočinout po náročném dni v práci a vychutnat si v klidu odpolední kávu, čaj činěco dobrého k zakousnutí. Vysoká kvalita provedení Vám pokaždé zaručí nevšední zážitek.

Pro výrobu teras se používají

  • tropické dřeviny
  • evropské a severské dřeviny
  • kompozitní materiál WPC
www.animobohemia.cz
www.animobohemia.cz

Tropické dřeviny

Z tropických dřevin se pro terasy již dlouhá léta využívá jedna z nejlepších dřevin na  světě – Merbau. Je známá svými vynikajícími fyzikálně mechanickými vlastnostmi. Chcete-li mít terasu na dlouhá léta bez údržby (20 let i více), je podlahová krytina Merbau tou nejlepší volbou.

Další tropickou dřevinou je Massaranduba. Jedná se o alternativu dřeviny Merbau. Pořídíte ji sice výhodněji a vzhledem se nijak výrazně od Merbau neliší, ale rozdíl sami uvidíte již za pár sezón. Massaranduba má podstatně nižší životnost. Stále však předčí mnohé evropské dřeviny.

Oblíbenou variantou je také dřevo Bangkirai, které je oblíbené pro skvělý poměr kvality a ceny. Jedná se o tvrdé tropické dřevo, ze kterého se vyrábí nejen podlahové krytiny teras, ale také zahradní nábytek.

Evropské a severské dřeviny

Pro výrobu terasových prken se běžně využívá borovice Douglasie a sibiřský modřín. Obě dvě tyto dřeviny se pyšní výbornou cenou a poměrně dobrou kvalitou. Terasová prkna z borovic vám při pravidelné údržbě a péči vydrží i několik let. Borovice jsou různě barevné. Můžete tak narazit na odstíny žluté, světle hnědé, dokonce i červenohnědé.

Sibiřský modřín převyšuje borovici svou tvrdostí i pevností. Tato dřevina je oblíbená pro svou specifickou strukturu. Růst stromu je v sibiřských podmínkách pomalejší, proto má modřív úzké letokruhy, pvyšší podíl pozdního dřeva a užší běl. Ani po několika letech Sibiřský modřín neztratí nic ze své odolnosti a houževnatosti.

Kompozitní materiál WPC


Pro Vaši terasu můžete zvolit také moderní kompozitní materiál. Jedná se o spojení dřeva a PVC. Z obou materiálů se  převzaly ty nejlepší vlastnosti a vznikl kompozitní materiál WPC - woodplastic. Pokud chcete mít bezúdržbovou terasu, která vám vydrží mnoho let, zvolte WPC terasy. Vybrat si můžete i z různých barevných variant.

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti