
- Hledaný výraz musí mít více jak 2 znaky.
Problémy se sušením prádla nastávají už na podzim, kdy je vlhko, sychravo a častěji prší. Pokud máme k dispozici alespoň krytý balkon, po většinu roku si s ním vystačíte, v mrazech vám ale stačit nebude. Sušení v interiéru se proto nevyhneme. Mohou ale nastat problémy s nadměrnou vlhkostí a výskytem plísně. Proto je nutné dodržovat při sušení prádla v bytě několik pravidel.
Mnoho lidí si myslí, že nejvhodnější místností na sušení prádla je koupelna. To je ale velký omyl. Už tak je v koupelně zvýšená vlhkost, která se těžko odvětrává (většina panelákových koupelen nemá okno ani pořádně účinný větrák). Nepřispívejte proto k vlhkosti ještě sušením prádla. Pokud ale opravdu nemáte jinou možnost, než sušit v koupelně, kupte si alespoň výkonný ventilátor.
Nejvhodnější na sušení prádla je dobře větraná, ale zároveň vytápěná místnost, která není moc využívaná (např. vytápěná šatna, komora nebo prázdný pokoj). Sušák nedávejte blízko ke stěně, ale umístěte ho do prostoru, kde dobře cirkuluje vzduch. Vhodné není ani postavení věšáku hned k topení, zabraňuje totiž vytápění celé místnosti. Topení je také často umístěno pod oknem a vypařená voda z prádla by se srážela na skle. Výsledkem jsou orosená okna, čemuž se chceme vyhnout.
Sušení na topení omezte na minimum.
Sušička na prádlo je rozhodně chytrou investicí. A že ji nemáte kam dát? Kupte si pračku se sušičkou, která nezabere víc místa než obyčejná pračka. A máte vyhráno. Pokud máte novou pračku, můžete si koupit sušičku zvlášť a dát je na sebe, ušetříte tak místo. Vždy volte co nejúspornější sušičku prádla s nejnižší energetickou spotřebou. Kvalitní sušička prádlo nemačká, je k němu naopak šetrná. Po vyndání je prádlo ještě teplé, většinou ho stačí správně narovnat a ani nemusíte žehlit.