Upravit stránku
Rozvody odpadu a vody jsou nenápadnou částí našeho domova. Pokud je s nimi ale něco v nepořádku, poznáme to až moc dobře. Chybná instalace, závada, nebo podcenění materiálu může způsobit dalekosáhlé problémy. Zničit nové podlahy, nábytek, nebo dokonce elektroniku a další domácí vybavení.

Přemýšleli jste nad tím, jak fungují rozvody odpadů a vody v dřevostavbách? Nejde o nic speciálního. V dřevostavbách se rozvody vody a odpadu realizují velmi obdobným způsobem jako ve zděných domech. Jediný rozdíl tkví v tom, že všechny rozvody v dřevostavbě instalujeme podlahou. Ve zděných domech se naopak často využívá prostor zdí. 

Neporušením stěn však zajistíme souvislou skladbu obvodových zdí. Tím podpoříme skvělé izolační vlastnosti, které k energeticky úsporným stavbám patří. Opatřením navíc snižujeme riziko poničení konstrukce domu v případě havárie potrubí.

Řešení v dřevostavbách RD Rýmařov

  • Studenou i teplou vodu rozvádíme pomocí plastových trubek, které obalujeme izolací z pěny.
  • Kanalizace se skládá z klasických HT trubek a sahá přibližně 30 cm pod horní hranu stavby.

Majitel dřevostavby si sám zajistí napojení na kanalizaci a přívod vody. Rozvody uvnitř domu jsou součástí dodávky dřevostavby na klíč.

Studna bude pro úspornou domácnost výhrou

Pokud toužíte po šetrném bydlení, zajímejte se o vybudování vlastní studny. V ideálním případě můžeme doporučit instalaci dvojího rozvodu - z řádu i z vlastní studny. Studniční voda je ideální pro připojení k pračce, na WC, nebo na venkovní použití pro zalévání zahrady.

Nejenže je studniční voda levnější, často bývá navíc i chutnější než voda z vodovodního řádu. A vy se tak vyhnete nakupování a skladování neekologických petlahví, které nahrazují nedobrou městskou vodu. Natočit si studniční vodu je také mnohem pohodlnější, než používat moderní filtrační konvice. Vodu stačí natočit z kohoutku a nemusíte čekat na zdlouhavé přefiltrování, ani myslet na pravidelnou výměnu nákladných filtrů.

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti