Upravit stránku
Stojíte před rozhodnutím, jak upravit příjezdovou cestu, ale nechcete se vzdát bujného travnatého porostu? Možná je pro vás vhodným řešením betonová zatravňovací dlažba. Ta v sobě tyto dva požadavky skvěle pojí. 

Praktické řešení se zachováním zelené plochy

Betonové zatravňovací tvárnice využijete při budování zpevněné příjezdové cesty před garáží nebo parkovacího stání. Lze je také použít jako podklad pod zahradní nábytek nebo zpevnění svahů a břehů. Pokud jsou tvárnice dobře položeny, zcela úplně prorostou travou a působí tak naprosto nenápadně. Nenaruší vizuálně vaši zahradu jednolitou betonovou plochou.

Zatravňovací dlažba

Výhody použití betonové zatravňovací dlažby:

  • Zpevnění příjezdové cesty, podkladu nebo svahu bez narušení přírodního vzhledu zahrady
  • Betonová dlažba je mrazuvzdorná, odolává UV záření a povětrnostním podmínkám
  • Zlepšení vsakování vody, dlažbu lze použít i jako drenáž
  • Snadné položení i rozebrání
  • Nepraská, je vysoce odolná a při případném poškození není kaz díky porostu patrný

Na co si dát pozor

Pokládku zatravňovací dlažby zvládnete sami. V prvé řadě je potřeba si vyznačit plochu, kam budete tvárnice pokládat. Následuje odebrání hlíny a příprava podloží. Standardní podloží je v hloubce 20 až 30 centimetrů. Po vyrovnání podloží na něj navezte 10 až 20 centimetrů vrstvy štěrku s pískem. Následně se celá vrstva vyspáduje a ve směru proti spádu můžete začít s pokládkou. 

Při zatravňování je potřeba dbát na dobré promíchání travního semene se zeminou, aby tráva mezi žebry dlažby rovnoměrně zakořenila. Nepodceňujte ani dostatečnou zálivku. Beton je porézní a velké množství vody absorbuje, takže těžce vypěstěná tráva může začít sesychat.

Kam zatravňovací dlažbu rozhodně nepokládat

Přestože se zatravňovací tvárnice zdají naprosto univerzální, existují případy, kdy se její pokládce raději vyhnout. Jde o místa, kde se předpokládá častý pohyb osob. Tato dlažba je problematická pro osoby o francouzských holích nebo dámy s botami na podpatku. Komplikace mohou mít i lidé pohybující se na invalidním vozíku.

Díky snadné údržbě a jednoduché pokládce je zatravňovací dlažba velmi oblíbená. Zároveň plní vysoké nároky zákazníků, a to jak na praktičnost, tak i design.

Zatravňovací dlažba
Zpevněné příjezdové cesty a svahy
Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti